SOODNE!

20,99  17,99

Olulise muudatusena kaotatakse korterelamu ühisusena majandamise võimalus ja korteriühistu loomine muudetakse kohustuslikuks.

Käsiraamatu “Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus” teemaks ongi, millised on korteriomaniku õigused ja kohustused ning kuidas toimub korteriühistu juhtimine märgatavalt uuenevas keskkonnas. Käsiraamat on suunatud nii korteriomanikele kui ühistu juhtidele, et anda nii seaduseparagrahvidel kui praktilistel näidetel baseeruv teave ühistu elu korraldamisest.

Kategooria:

Kirjeldus

Raamatu tutvustus

Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus. Elu korterelamus enne ja pärast uue seaduse kehtima hakkamistAlates 01. jaanuarist 2018 hakkab Eestis kehtima uus korteriomandi- ja korteriühistu seadus. Seaduse eesmärk on kokku võtta erinevates õigusaktides olevad korterite kasutamist ja valitsemist reguleerivad normid.

Evi Hindpere

• Käsiraamatu “Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus. Elu korterelamus enne ja pärast uue seaduse kehtima hakkamist” koostaja on pikaajalise kogemusega jurist ja koolitaja Evi Hindpere.
  • Evi on Kinnisvarakooli juriidiliste loengute üks põhijõududest.
  • Evi Hindpere on järgmiste raamatute autor/kaasautor:
    • Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?“;
    • Kinnisvaramaakleri ABC. Praktilised soovitused ja nõuanded kinnisvaramaaklerile”;
    • Kinnisvaraõiguse ABC. Põhjalik ülevaade kinnisvaravaldkonda reguleerivatest õigusaktidest”;
    • Pärimine. Pärandaja, testament ja pärijad ehk mis saab peale surma?”;
    • Perekonnaõigus ja varasuhted. Vara omandamisest jagamiseni”.
  • Kinnisvarakooli juriidiliste teemade põhilise lektorina tegutsev Evi Hindpere on läbi aegade saanud koolitusel osalenutelt kõige kõrgemaid hinded.

Sisukord ja sissejuhatus

Transport ja soodustus

• Käsiraamatu transport tellija postiaadressile lihtmaksikirjana või Omniva (Eesti Post) pakiautomaati Eesti piires TASUTA.
  • NB! Mitme Kinnisvarakooli raamatu ostmisel kehtib hinnasoodustus.

Lisa raamat “Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus” ostukorvi

Kommentaarid

Priidu Pärrna, notarPriidu Pärna, notar
“Uus käsiraamat puudutab igat teist eestimaalast, kuna enamus meist elab kortermajades. Lihtsalt ja näitlikult on selgitatud elamute haldamist ja omanike õigusi ning kohustusi.

Raamat on väga aktuaalne, kuna toob välja 2018.a jõustuva uue seaduse olulisemad muudatused.”

Urmas TehverUrmas Tehver, Ühinenund Kinnisvarakonsultandid OÜ juhatuse liige
“”Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus” on vajalik käsiraamat kõigile korterühistute juhtimise ja majandamisega tegelejatele aga ka teistele kinnisvaraga kokkupuutuvate valdkondade esindajatele – haldajatele, maakleritele jne.

Teemaga võiks kursis olla tegelikult kõik korteriomanikud.”

Mart SaaMart Saa, LAAM Kinnisvara OÜ juhatuse liige
“Raamat on hea investeering, seda saab tarbida korduvalt ja just siis kui vaja.”
Ruslan GulidaRuslan Gulida, RE/MAX
“Hetkel kõige põhjalikum ja kasulikum raamat korteriühistu liikmetele lugemiseks. Siin minnakse süvitsi korteriühistutes tihti esilekerkivate küsimustega ja pakutakse neile praktilisi lahendusi.

Kohustuslik lugemine kõigile, kes soovivad vastu võtta suuri otsuseid.”

Peeter PriskPeeter Prisk, Kinnisvaraekspert
“Õigel ajal õige raamat. Uus seadus reguleerib elukorraldust kortermajades ja seega puudutab sadade tuhandete inimeste elu.

Sellepärast on uuest korteriomandi- ja korteriühistuseaduse sisust aru saamine paljudele elulise tähtsusega. Tõesti soovitan lugeda!”

Tõnis RüütelTõnis Rüütel, Eesti Kinnisvarafirmade Liit
“Iga väljaanne, mis annab kinnisvaraomanikele teadmisi, kuidas varaga paremini ümber käia, on teretulnud. Seda eriti olukorras, kus õiguslik regulatsioon on muutumas.

Käsiraamat “Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus” on käepärane juhendmaterjal, kus on peatselt kehtima hakkav uus seadus lihtsalt ja loogiliselt lahti seletatud nii korteriühistute liikmete kui juhtide jaoks.”

Meelis PääroMeelis Pääro, Armel Haldus
“Kaasomandis olevate eluhoonete korrashoidu korraldavat seadusandlust on 2 korda oluliselt uuendatud. 1995.a  vastu võetud Korteriühistuseadust muutis aastal 2000. a jõustunud uus Korteriomandiseaduse redaktsioon. 1. jaanuaril 2018. a saavad need kaks normatiivakti üheks seaduseks. Seeläbi muutub olulisel määral seni kehtinud korteriühistute asutamise ja majandamise praktika.

Kuigi ühendatud seadus võeti vastu juba 2 aastat tagasi, ei ole veel selge kuidas seda täies mahus rakendada. Seega peab tänama Evi Hindperet kortermajade majandamist reguleeriva akti kohta selgitava käsiraamatu koostamise eest. Raamat saab olla kasulik väga erinevate huvigruppide (omanikud, kasutajad, haldajad, hooldajad) esindajatele.”

Janika Mesila, Mesila KinnisvaraJanika Mesila, Mesila Kinnisvara
“Raamat annab põhjaliku õigusliku ülevaate korteriühistuga seonduvast. Väga kasulikud on käsiraamatus olevad näidisdokumendid.Soovitan raamatut kõikidele inimestele, kes on seotud kinnisvaraga ja kõikidele teistele, kes soovivad end teemaga kurssi viia. Head lugemist.”

Lisa raamat “Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus” ostukorvi

Sulle võib meeldida ka…