Üldinfo / Programm / Õpiväljund / Toimumine ja maksumus / REGISTREERUMINE / Osalejad arvavad

Koolituse “Ehituslepingute sõlmimine, muutmine ja lõpetamine – praktikas esinevad probleemid” sihtrühm on:

• ehitusettevõtete juhid, juhatuse liikmed ja  juristid;
  • ehituse valdkonna spetsialistid – projektijuhid, objektijuhid;
  • omanikujärelevalve spetsialistid;
  • peatöövõtjad ja alltöövõtjad.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade sellest, millised tingimused peavad olema ehituslepingus kokku lepitud, et lepingu täitmine kulgeks võimalikult ladusalt ja probleemideta. Isegi, kui ehituslepingu sõlmimisel tundub, et kõik on selge ja üheselt arusaadav, võib aja möödudes algne mõte ununeda ja tekkinud probleemide valguses hakatakse asju nägema teise nurga alt.

Paljud küsimused on küll ehitusseadustiku ja võlaõigusseadusega reguleeritud, kuid enamasti on just detailid need, mis tekitavad vaidlusi. Seega peavad kõik kokkulepped sisalduma kirjalikus lepingus. Samuti on oluline lepingusse kirja panna lepingu muutmise võimalused, sest praktika näitab, et pooltel võib olla lepingu muutmise küsimuses erinev arusaamine. Kuna praktikas esineb tihti probleeme ka ehituslepingu lõpetamisel, siis antakse koolitusel ülevaade ehituslepingu lõpetamise võimalustest ja alustest koos asjakohase kohtupraktikaga.

• arusaama ehituslepingu poolte põhikohustustest;
  • ülevaate ehituses kasutatavatest tüüplepingutest;
  • oskuse vajadusel ehituslepingut muuta või lõpetada.

Koolituse toimumisajad ja maksumus

Koolitus “Ehituslepingute sõlmimine, muutmine ja lõpetamine – praktikas esinevad probleemid” toimub 02/05/2024 kell 10.00-15.15.

Koolituse auditoorne maht on 6 akadeemilist tundi.

Kell Teema Koolitaja
10.00-11.30
  • Mis on ehitamine ja millised eeldused peavad selleks olema täidetud?
  • Millised on ehituslepingu poolte põhikohustused ja kes mille eest vastutab?
11.30-11.45 Vaheaeg
11.45-13.15
  • Ehitusvaldkonnas kasutatavad tüüplepingud
  • Ehituslepingu olulisemad tingimused ja lisad
13.15-13.45 Lõuna
13.45-15.15
  • Mida käsitletakse lepingu muutmisena? Millistel juhtudel võib tekkida vajadus  ehituslepingut muuta ja kuidas seda teha?
  • Ehituslepingu lõpetamise võimalused
Merko Ehitus Eesti AS jurist

Kõik koolitusel osalejad saavad sellekohase Kinnisvarakooli tõendi.

Koolituskava on hinnatud Eesti Ehitusinseneride Liidu kutsekomisjoni poolt ja koolituse läbimine annab 4,3 inseneri täiendõppe punkti.

• Koolitusel osalenu teab, millele tuleb ehituslepingu sõlmimisel tähelepanu pöörata ja millised tingimused tuleb lepingus ette näha.
  • Koolitusel osaleja saab aru, millised on ehituslepingu poolte peamised kohustused.
  • Koolitusel osaleja on informeeritud, millistel juhtudel on tegemist lepingu muudatusega.
  • Koolitusel osaleja teab, millistel juhtudel on võimalik ehitusleping lõpetada ning millised tagajärjed sellega kaasnevad.

Koolitus toimub hübriidõppe vormis – osaleja saab valida, kas osaleb kontaktkoolitusel klassiruumis või veebi teel.

• Kontaktkoolitus toimub Kinnisvarakooli koolitusklassis Tulika 19, Tallinn, Flora Maja B-korpuse 1. korrusel ruumis number 138 (sissepääs sisehoovist).
  • Flora Maja sisehoovis on tasuline parkla. Parkimine ümberkaudsetel tänavatel tasuta.
  • Online-koolitus toimub MS Teamsi keskkonnas. Osalemise info saadetakse osalejatele eraldi registreerumise järel.

• Koolituse maksumus on 249 €. Hind sisaldab käibemaksu.

Ettevõte/aadress/eraisik:

Kinnisvaraõiguse ABC (2018) 13 € (tavahind 15,99 €)Planeerimisseadus ja selle rakendamine 11 € (tavahind 13,99 €)Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus 13 € (tavahind 15,99 €)Uus ehitusseadustik ja ehitamine 11 € (tavahind 13,99 €)Kuidas müüa kinnisvara? 11 € (tavahind 13,99 €)Nõuanded koduostjale 11 € (tavahind 13,99 €)Perekonnaõigus ja varasuhted 11 € (tavahind 13,99 €)Tööleping ja töölepingu seadus 6 € (tavahind 8,99 €)

Olen tutvunud Kinnisvarakool OÜ õppekorralduse alustega

• Mitmele koolitusele korraga registreerumiseks kasuta vormi lehel "Registreeru".

Vaata ka teisi meie koolitustel osalejate arvamusi…

30.04.2024 Kinnisvara müügikoolitus