Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine

Üldinfo / Programm / Õpiväljund / Toimumine ja maksumus / REGISTREERUMINE /

Martina ProosaKoolituse üldinfo

• riigi- ja kohaliku omavalitsuste ametnikud, kes tegelevad planeerimise ja ehitamise valdkonnaga;
  • kinnisvara arendamisega tegelevate ettevõtete spetsialistid, sh maaklerid, hindajad jne;
  • ehitusettevõtete spetsialistid, kes tegelevad igapäevaselt ehitusseadustiku ja planeerimisseaduse küsimustega;
  • arhitektid ja projekteerijad
  • muud valdkonnast huvitatud isikud

Praktikas on detailplaneeringud liiga detailsed ning piiravad omanike võimalusi detailplaneeringu elluviimisel muutunud majandus- ja turuolukorrale paindlikult reageerida. Tegelikult ei ole detailplaneeringus vaja lahendada kõiki planeerimisseaduses sätestatud ülesandeid ning ülejäänud ülesannete puhul tuleb vajadust hinnata lähtuvalt kinnistu asukohast ja eripärast.

Koolituse eesmärk on tutvustada detailplaneeringu eesmärki, selle koostamise menetlust ja menetlusega seotud probleeme. Veel vaadatakse, millised on detailplaneeringu seosed teiste planeeringutega ja detailplaneeringu alusel antavate lubadega. Koolitusel käsitletakse ka kohalike omavalitsute praktikat ja tuuakse näiteid Riigikohtu praktikast.

Koolitus annab Sulle:

• detailse ülevaate detailplaneeringutest ja nende koostamisest;
  • teadmisi sellest, mida on vaja detailplaneeringuga reguleerida ja mida mitte (nt korterite ja parkimiskohtade arv, haljastus, jäätmete ladustamine jms);
  • ülevaate, millised on kohaliku omavalitsuse võimalused mõjutada detailplaneeringu elluviimist.

Koolituse toimumise aeg

Järgmine koolitus “Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine” toimub 26/03/2020 kell 10.00-15.30 (6 akadeemilist tundi).

10.00-11.30
  • Detailplaneeringu koostamise alus ja eesmärk
  • Detailplaneeringuga lahendatavad ülesanded (probleemid praktikas)
  • Ehitusõiguse sisu
  • Detailplaneeringu siduvus (milline osa detailplaneeringust on siduv ja milline mitte)
11.30-11.45 Vaheaeg
11.45-13.15
  • Detailplaneeringu koostamise menetlus (koostamise etapid, tähtajad, isikute kaasamine)
  • Detailplaneeringu kehtestamise otsus (pädev isik, mida peab otsus sisaldama)
  • Detailplaneeringu kehtivus
13.15-14.00 Lõuna
14.00-15.30
  • Detailplaneeringu elluviimine ja muutmine, sh kasutusotstarbe muutmine.
  • Detailplaneeringu elluviimise kava
  • Detailplaneeringu elluviimiseks sõlmitavad lepingud
  • Kolmandale isikule detailplaneeringust tulenevad õigused
  • Detailplaneeringuga määratud tingimuste muutmise võimalused

Koolitusel osaleja teab:

• millal ja milleks on detailplaneering vajalik,
  • milliseid ülesandeid lahendatakse detailplaneeringuga;
  • kuidas seondub detailplaneering teiste planeeringutega ja selle alusel antavate lubadega;
  • mis on detailplaneeringuga määratava ehitusõiguse sisu;
  • kuidas on võimalik detailplaneeringu koostamises kaasa rääkida;
  • millised võimalused on detailplaneeringu lahenduse muutmiseks.

• Koolitus toimub Pärnu mnt 102, B-korpuse 3-ndal korrusel Haja Autokooli ruumides.
  • Koolitusele saab tulla mugavalt ühistranspordiga (peatus Tallinn-Väike).
    Trammid 3 ja 4. Bussid 5, 36, 32, 20A, 20, 18, 14, 28.
  • Autoga tulijatele on Pärnu mnt 102 maja ees ja taga parkimine tasuta.
  • Rongiga tulijatele on peatus Kitseküla, sealt on jala koolituskohta 500 meetrit.

• Koolituse maksumus on 129 eurot. Hinnale lisandub käibemaks.  Koolituse hind sisaldab kohvipause.
  • Koolitus “Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine” + täiendavad lisaõppematerjalid “Uus ehitusseadustik ja ehitamine. Praktilised näpunäited uue seaduse rakendamisel”ja  “Planeerimisseadus ja selle rakendamine. Nõuanded ja praktilised näited”– 149€, hinnale lisandub käibemaks.

Kinnisvaraõiguse ABC (2018) 17 € (tavahind 17,99 €)Planeerimisseadus ja selle rakendamine 11 € (tavahind 11,99 €)Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus 17 € (tavahind 17,99 €)Uus ehitusseadustik ja ehitamine 11 € (tavahind 11,99 €)Kuidas müüa kinnisvara? 12 € (tavahind 12,99 €)Korter üürile... 13 € (tavahind 16,99 €)Kinnisvaramaakleri ABC 14 € (tavahind 16,99 €)Nõuanded koduostjale 13 € (tavahind 13,99 €)Pärimine 14 € (tavahind 16,99 €)Perekonnaõigus ja varasuhted 13 € (tavahind 14,99 €)Kinnisvara hindamine 74 € (tavahind 78,99 €)Tööleping ja töölepingu seadus 9 € (tavahind 9,99 €)

Olen tutvunud Kinnisvarakool OÜ õppekorralduse alustega

• Mitmele koolitusele korraga registreerumiseks kasuta vormi lehel "Registreeru".

Vaata ka teisi meie koolitustel osalejate arvamusi…

Nõuete esitamine ehitise puuduste korral ja müügigarantii rakendamine