Lektorid

Kõik Kinnisvarakool OÜ lektorid on pika erialase teoreetilise ja praktilise kogemusega parimad spetsialistid.

 

Tõnu Toompark, Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige Evi Hindpere Raul Keba Marko Sula Aile Pilberg
Martin Kõiv Martina Proosa Anneli Salk Ruth Andresen Andrus Lauren
Eva Vaagert Margus Vilisoo Edvard Rootamm Maret Hallikma Andres Teder
Igor Fedotov Kaja Lilloja Tõnis Room Andry Krass Neeme Liivlaid
Daniel-Aleksander Chasan Tiina-Piret Peegel Tanel Tiits Priit Kallas Mihhail Tearo
Dmitri Rozenblat Kaia Kirs Sigrid Raudsep Aet Kull Kaspar Kaur

Tõnu Toompark, Kinnisvarakool OÜ

Tõnu Toompark, Adaur Grupp OÜ juhatuse liigeTõnu Toompark: täiskasvanute koolitaja kutsetunnistus

Olen kinnisvaraanalüütik, -konsultant ja koolitaja. Kogemustepagasi nende tegevuste jaoks olen kogunud töötades tunnustatud ettevõtetes, mis tegelevad kinnisvara arendamise ja vahendamisega.

Koolituste valdkonnaga olen seotud juba alates sajandi algusest. Olen läbi viinud koolitusi nii kesk-, kõrg-, kui ülikoolides, lisaks mitmetes koolitusettevõtetes.

Olen Kinnisvarakooli kirjastatud käsiraamatu “Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?” kaasautor ja käsiraamatute “Kuidas müüa kinnisvara?” ja “Nõuanded koduostjale” autor.

Haridustee olen läbinud Tallinna Tehnikaülikoolis, kust olen saanud teadusmagistri kraadi. Olen kutseline täiskasvanute koolitaja.

Kontaktid: +372 525 9703, tonu@toompark.ee.

Evi Hindpere

Evi HindpereTöötan Raid & Ko Kinnisvara- ja Õigusbüroo juristina pakkudes juriidilist abi kinnisvaraalaste probleemide lahendamisel nii büroo maakleritele kui klientidele.

Olen töötanud kinnisvara juristina pikki aastaid riigiasutustes ja erasektoris. Lisaks oman pikaajalist kogemust lektorina kinnisvaraalastel koolitustel.

Olen mitmeid kordi esinenud ka Tallinna Ettevõtlusameti poolt korraldatavatel Tarbijaõiguste päevadel.

Minu sulest on ilmunud mitmed käsiraamatud:

Raul Keba

Raul KebaRaul Keba on Ristal Keba Partnerid Advokaadibüroo vandeadvokaat.

“Huvi juura vastu tekkis mul teismeeas soome televisioonist Matlocki nimelist vanahärrat ja tema tegemisi jälgides. Kuigi jah, sel hetkel seostus juristi või advokaadi töö eelkõige „süütute“ päästmise ja „pahade“ kinnipanemisega.

Aga pisik oli sees ja nii ma läbi Tallinna Majanduskooli viimaks Õigusinstituuti astusin, mis küll 2002. aastaks, mil mind õppekava sooritatuse tõttu eksmatrikuleeriti, juba Tartu Ülikooli nime kandis.

Selleks ajaks olin ma ligi 10 aastat erinevates ettevõtetes oma panust andes juristi austavat tiitlit kandnud. Aeg oli küps muutuseks. Ja nagu elus ikka, sattusin juhuse tahtel valdkonda, millega varasem kokkupuude oli nullilähedane – haldusõigus ning lisaks veel nn riigitöö.  Olin üle 10 aasta Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juriidilise osakonna juhataja.

Ruth Andresen

Ruth AndresenMinu kinnisvaraalane tööstaaž sai alguse 2003 aastal Pärnus, Kinnisvaraeksperdis. Jätkasin Tallinnas Arco Vara’s sooviga spetsialiseeruda ärikinnisvara valdkonnale.

Aastal 2008 kroonis töövõitu “Aasta parima maakleri” tunnustus. Alates 2009. aastast sai loodud koos partneritega rahvusvahelise kaubamärgiga RE/MAX Central kinnisvarabüroo.

2014. aastast olen 1Partner Kommertskinnisvara kaubandus- ja büroopindade grupijuht.

2016. aastal pärjati taas tiitliga “Aasta parim maakler.”

Lisaks maaklerteenuse pakkumisele kuulub minu tööülesannete hulka klientide nõustamine ärikinnisvara arendustegevuses, meeskonna juhtimine ja koolitamine. Oman Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži kõrgharidust ärijuhtimise erialal ja alates 2011. aastast kinnisvaramaakleri kutsetunnistust (AKM 090507 (KKM 111113)).

Daniel-Aleksander Chasan, Arco Vara partnersuhete juht

Daniel-Aleksander ChasanOlen töötanud kinnisvaravaldkonnas ligi 17 aastat. Alustasin 2000. a Groosi Kinnisvaras, kus töötasin kaheksa aastat.

2008. a asusin tööle ERI Kinnisvarasse eluruumide valdkonna juhiks. 2009. a töötasin Brem Kinnisvarabüroos elukondlikukinnisvara valdkonna juhina.

2010. a alustasin enda ettevõtmisega ning asutasin koos partneriga ettevõtte Euro Kinnisvarateenused OÜ. 2016. a alguses liitus minu ettevõtte meeskond Arco Varaga.

Lisaks olen aktiivne Eesti Kinnisvaramaaklerite Kojas. Olen olnud mitmeid aastaid tavaliige, siis kahel aastal aukohtu esimees ja nüüd juhatuse liige.

Kinnisvara on minu kirg!

Marko Sula

Marko SulaOman tänaseks kogemust kinnisvara valdkonnas järjepidevalt alates 2003. aastast. Olen töötanud Rae Vallavalitsuses vallaarhitektina ning AS YIT Ehituses projekteerimise projektijuhina. Hetkel töötan Riigi Kinnisvara AS-is arenduse projektijuhina.

Hariduselt olen arhitekt ja hiljem olen täiendanud end ärijuhtimise erialal ning omandanud selles magistrikraadi.

Tegelen igapäevaselt kinnisvara arenduseprojektide juhtimisega ja sellega seotud probleemide lahendamisega, mille oluliseks osaks on detailplaneeringud. Aastast 2004 olen Eesti Planeerijate Ühingu liige.

Margus Vilisoo

Margus VilisooHetk, mis võttis sõnad suust, ime mis sündis silmade all. Sellisena võiks kirjeldada esmast kogemust fotograafias, kui isaga koos vannitoas pilte ilmutasin.

Olen olnud iseõppija, vaadanud tuhandeid fotosid, ostnud kokku kümneid fotoraamatuid, kuulanud erinevate koolitajate nõuandeid Eestist ja välismaalt, saanud sellest kõigest inspiratsiooni tegutsemiseks ja edasi arenemiseks.

Aktiivsem pildistamine algas 2007 aastal, kui tegin esimesed aerofotod, 2009 aastal tekkis võimalus ning avasin fotostuudio.

Valdkonnad, mida pildistan: aerofoto, droonifoto, arhitektuur, maastikud, tootefoto, portree, fantaasiafoto.

Fotokotis on Nikon’i ja Canon’i fotoaparaadid ja mitmed objektiivid alustades makroobjektiivist kuni teleobjektiivini välja.

Meeldib väga teistele oma kogemusi jagada ning seda teha nii lihtsalt kui võimalik – „puust ette ja punaseks“.

Tõnis Room

Tõnis RoomAlates 2013 töötan Booking.com Estonia OÜ jaoks ehk tegelen igapäevaselt Eestis paiknevate majutuspartneritega ja kõige kaasnevaga.

Varasemalt oman 5-aastast hotellitöö kogemust erinevatest juba töötavatest ja ka alustavatest hotellidest.

Aet Kull

Aet KullMinu turunduse ja müügijuhtimise kogemus pärineb juba eelmisest sajandist, mil olin senini ülipopulaarse terviseajakirja Kodutohter üks omanikke ja kirjastajaid.

Ettevõtte juhina tegelesin turunduse ja müügiga meediaettevõtetes Ühinenud Ajakirjad ja Suur Eesti Raamatuklubi. Käesoleval ajal olen Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor turunduse erialajuht ja õppejõud.

Triin Raa

Triin RaaSeda hetke, millal mind fotograafia huvitama hakkas ma ei mäleta. Mulle on koguaeg meeldinud pildistada. Minu fotohaigus süvenes aastal 2010, kui olin võitnud ühe kohaliku fotokonkurssi ning auhinnaks oli paarikuuline fotokoolitus. Peale seda koolitust sain alles aru, mis on fotograafia.

Pildistamist alustasin oma peegelkaamera NIKON D90-nega. Alguses pildistasin väga palju loodust, siis hakkas huvi pakkuma inimene. Öeldakse küll, et igal fotograafil võiks olla see oma kindel valik, mida pildistada aga pean tunnistama, et mina pole seda valikut oma seitsme aastase fotograafitöö jooksul veel suutnud teha.

Tänaseks olen läbinud mitmeid fotokoolitusi ja oma armsa NIKON D90-ne vahetanud täiskaader NIKON D800 vastu. Endiselt meeldib mulle jäädvustada inimesi kuid viimasel ajal on tekkinud huvi ka toidufotograafia ning interjööride vastu.

Olen pildistanud neljale kokaraamatule, ajakirjadele “Oma Maitse”, “Investeeri” ning “Resort Menu”. Viimasel ajal olen teinud ka koostööd mitmete erinevate ettevõtetega, kes vajavad pildimaterjali just sotsiaalmeedia tarbeks.

Minu portfoolioga saab tutvuda siin: https://raafotodisain.pixieset.com/
Lisaks minu koduleht: http://www.triinraa.com/

Aile Pilberg

Aile PilbergOlen juhtidele partner, mentor ja coach nelja olulise samba – juhtimine, struktuur, meeskond ja teenus – kujundamisel.

Lisaks Tartu Ülikooli magistrikraadile reaalainetes täiendasin oma teadmisi strateegilisest juhtimisest EBS Juhtimiskoolituse Executive MBA programmiga ning omandasin Erickson Coaching International programmi läbides sertifitseeritud coachi pädevuse.

Lähtun emotsiooni ja elamuse kujundamise olulisusest. Minu kahekümneaastane töökogemus erasektoris unikaalsete ärimudelite loomisel, on viinud mind veendumuseni, et kui tahta tekitada elamust kliendile, siis tuleks seda alustada ettevõttesisese elamuse loomisest, mille kiirgamine jõuab kliendini mõjusamana ja usaldusväärsemana.

Minu eriline kirg on turism ja reisimine, sellega seotud suhtlemine, millest kujunes ka innukas AirBnB-ga tegelema hakkamine. See on ju suurepärane, kui maailm tuleb sulle ise koju kätte!

Investeerin erinevatesse varaklassidesse ja kuulun Naisinvestorite klubisse.

Olen loomult optimist ja alati positiivne. Kõigele on olemas lahendus, tuleb valida lihtsalt antud olukorras parim! Nii ise kergesti süttiv kui ka teisi sütitav.

Edvard Rootamm

Aile PilbergÕppinud olen energeetikat ja majandust. Ökonomisti diplomi sain Tallinna Tehnikaülikooli Majandusteaduskonnast 1998. a.

Ärikorralduse magistri (MBA) kraadi sain TTÜ-st 2001.a.

Varasemalt olen töötanud müügi-, keskastme- ja tegevjuhina kinnisvarasektoris, panganduses, energeetikas, ehituses ja telekomis.

Esimese üürikorteri soetasin 1999. aastal ning see on tänaseni alles. Tänapäeval tegelen ainult perele kuuluva kinnisvara haldamisega ning kinnisvarainvesteeringutega oma ettevõtetes.

Neeme Liivlaid

Aile PilbergOman 14 aastast kogemust kinnisvara haldamise ja üüriteenuste valdkonnas.

2006 aastal asutasin koostöös oma Inglismaa partneritega Goodson & Red kinnisvarabüroo. Ettevõtte eesmärgiks on pakkuda kvaliteetseid elamispindu ostjatele ja üürnikele Tallinnas ja selle lähipiirkonnas.

Usun, et hetkel on võimalik teha kinnisvara üürimist ja üürileandmist veelgi lihtsamaks.

Tanel Tiits

Tanel TiitsTanel Tiits on kinnisvara korrashoiuga tegelenud 16 aastat. Ta omab kõrgeimat erialast kutsetunnistust haldusjuht tase 6.

Eesti Kinnisvara Korrashoiu Liit (EKKL) on tunnustanud teda aunimetusega „Aasta 2009 kinnisvarahaldur Eestis“. Tanel omab laiapõhjalist erialast kogemust Eesti suurimate kinnisvaraprojektide elluviimisel, seda alates tavalistest büroohoonetest kuni vangla ja Eesti ühe suurima infrastruktuuri arenduse ehk Koidula raudteepiiripunkti käimatõmbamisel. Tanel on juhtinud Eesti suurimat kinnisvaraettevõtet Riigi Kinnisvara AS. Tanel näeb, et kinnisvarakulude optimeerimise aluseks on edukalt korraldatud kinnisvara korrashoid.

Pille Kaarlõp

Pille KaarlõpRaamatupidamise korraldamisega ettevõttes alustasin 1993. aastal ettevõtjana. Edaspidi viis tee juba õppima TTÜ Kõrgemasse Majanduskooli ja peale lõpetamist TTÜ-sse magistrantuuri. Akadeemiline kraad MA (arvestus).

Töökogemusena saab välja tuua töötamist 6 aastat Eesti keskmise suurusega ettevõtte pearaamatupidajana.

Alates 2001, pearaamatupidaja tööde ja tegemiste kõrvalt, kutsuti koolitama esialgu tulevasi raamatupidajaid majandustarkvarasid kasutama ja alates 2004 töötan õppejõuna TTÜ Tallinna Kolledžis. Õpetatavad valdkonnad on finantsarvestus, maksuarvestus, kontserniarvestus, raamatupidamisarvestus kinnisvarahalduses ja majandustarkvarad. Aegajalt tuleb läbi viia ka koolitusi kulu- ja juhtimisarvestuses.

Kätt pulsil hoidmiseks rakendan teadmisi ja oskusi lektoritöö kõrvalt raamatupidamisbüroos, mille teenuste hulka kuulub ka korteriühistutele täisteenuse osutamine.

Kaja Lilloja

Kaja LillojaTöötan kohtutäiturina alates 2012. aastast. Enne täitemenetluse valdkonda tööle asumist töötasin juristina notaribüroos.

Magistrikraadi omandasin Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas 2012. aastal.

Alates 2015. aastast olen Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja eksamikomisjoni liige.

Mati Kadak

Mati KadakTöötan vabakutselise kohtutäiturina alates 2001. aastast.

Bakalaureuse-, magistri- ja doktorikraadi omandasin Akadeemia Nord Õigusteaduskonnas.

Alates 2010. aastast olen Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja aseesimees ning Ametikogu juhatuse liige.

Dmitri Rozenblat

Dmitri Rozenblat

 

Maret Hallikma

Maret HallikmaOlen advokaadibüroo Primus vandeadvokaat, keskendudes oma tegevuses peamiselt maksuõigusele.

Olen tänaseks süvitsi maksuõiguse valdkonnaga tegelenud juba pea kakskümmend aastat. Mul on üheksa- aastane kogemus Maksu- ja Tolliameti teenistuses peajuristi ja juriidilise osakonna juhatajana.

Riigiteenistuse vahetasin pea kümme aastat tagasi maksunõustaja ameti vastu advokaadibüroos Raidla & Partnerid, seejärel astusin advokatuuri liikmeks ja tegutsesin vandeadvokaadina advokaadibüroos LAWIN. Advokaadibürooga Primus liitusin 2011 aasta lõpus.

Maksuõiguse valdkonnas tegutsedes oman kogemust nii tehingute maksualasel nõustamisel kui klientide esindamisel kohtus. Lisaks olen läbi viinud mitmeid suuremaid ja väiksemaid koolitusi ning avaldanud maksualaseid artikleid erialases ajakirjanduses.

Tegutsen ka Eesti parimaid maksuspetsialiste koondava MTÜ IFA-Eesti juhatuse liikmena, kus minu vastutusvaldkonnaks on just erialaste seminaride korraldamine seltsi liikmetele.

Andrus Lauren

Andrus LaurenOlen seotud Eesti kinnisvaraturuga alates 1992. aasta märtsist, esimesed kümme aastat töötasin kinnisvarafirmas Mendelson Co ning seejärel riigitulundusasutuses RMK, milline on Eesti suurim kinnisvara valdaja.

Alates 1994 olen ka olnud lektoriks erinevatel kinnisvarakoolitustel, samuti lugenud kinnisvaraõiguse alaseid kursuseid EBS-is, TTÜ Tallinna Kolledžis ning Tallinna Tehnikakõrgkoolis.

Olen Eesti Kinnisvarafirmade Liidu aukohtu liige.

Andres Teder

Andres TederKinnisvaraalal olen tegev 1996. aastast. 1997. a alustasin kinnisvaramaaklerina Prisma Kinnisvarades, alates 2002. aastast olen seotud ERI Kinnisvaraga.

Kinnisvaravaldkond on olnud mulle huvipakkuv just oma muutustes, tõusudes ja mõõnades ning seetõttu on ka eelistusteks kujunenud kinnisvaraturu analüüsid ja kinnisvara hindamised.

ERI Kinnisvara juhatuse liige, kutseline hindaja alates 1999. aastast, Maa-ameti litsentseeritud hindaja, riiklikult tunnustatud ekspert, Eesti Kinnisvara Hindajate Ühingu juhatuse liige.

Martina Proosa

Martina Proosa Martina Proosa on pikaajalise ja mitmekülgse kogemusega jurist, kes on viimased üheksa aastat tegutsenud ruumilise planeerimise ja ehitamise valdkonnas.

Valdkonna põhjalikumaks tundmiseks vajalikke kogemusi on lisanud töö advokaadibüroos Teder Law, Glikman, Alvin & Partnerid, õiguskantsleri nõunikuna ja siseministeeriumi planeeringute osakonna juhatajana. Martina Proosa on esindanud kohtuvaidlustes eraisikuid, riiki ja kohalikke omavalitsusi.

Martina Proosa on käsiraamatute “Uus ehitusseadustik ja ehitamine” ja “Planeerimisseadus ja selle rakendamine” autor.

Eva Vaagert

Eva VaagertKinnisvaraõigusega olen tegelenud alates 2007.aastast. Suurema osa ajast olen töötanud ettevõttes KVjurist OÜ. Ligi 4 aastat olen olnud Uus Maa Kinnisvarabüroo jurist.

Nõustan maaklereid, kinnisvarahindajaid, juriidilisi- kui ka füüsilisi isikuid üle Eesti. Minu kireks on kinnisvaraõiguses kaasomandiga seotud vaidlused.

Haridust olen omandanud Õigusinstituudis, Maaülikoolis Kinnisvaraplaneerimise erialal (magistriõpe) kui ka käesoleval hetkel TTÜ-s õigusteaduse magistriõppes.

Varasemalt olen tegelenud maaklerite koolitamisega, kui andnud eraldiseisvalt koolitust kinnisvaraõigusest. Koolitustel eelistan peamiselt tuua näiteid ning seadus on toetav. See aitab kuulajatel teadmisi paremini kinnistada ning nad tunnevad ära sarnaseid situatsioone.

Anneli Salk

Anneli SalkOlen koolituse Kutsetunnistus Anneli Salkvaldkonnas töötanud aastast 1998. Eelnevalt lõpetasin Tallinna Ülikooli, Psühholoogia Erakooli ja Eriksoni Ülikooli.

Olen koolitusfirma Synergia OÜ tegevjuht ning igapäevaselt tegelen koolituste läbiviimisega. Põhilisteks teemadeks on praktiline müük ja müügitehnikad, klienditeenindus, läbirääkimiste juhtimine, tööstressi ja enesejuhtimise koolitused. Kinnisvara maaklerite koolitusi viin läbi aastast 2003.a.

Üle kümne aasta olen teinud konverentsidel suhtlemispsühholoogia alaseid ettekandeid.

Oman täiskasvanute koolitaja, tase 6 kutsekvalifikatsiooni. Kutsetunnistuse number 114983.

Olen tõdenud, et elukestev areng ning täiendõpe loovad eeldused soovitud tulemuste saavutamiseks.

Kaia Kirs

Kaia KirsMajandushariduse magistrikraadi omandasin EBS-is rahvusvahelise ärijuhtimise erialal.

Kinnisvaravaldkonnas alustasin tegevust pea paarkümmend aastat tagasi. Selle aja vältel olen tegelenud nii kinnisvaraarenduse,- müügi kui ka korrashoiuga. Olen olnud nii kliendi, omaniku kui ka teenusepakkuja rollis.

1999.a. asutasin ettevõtte Reminet OÜ, mis pakub konsultatsiooni füüsiliste varade korrashoiu alal ja tehnoloogilisi tööriistu valdkonnas tegutsejatele eesmärgiga teha nende ees seisvate tööülesannete täitmine lihtsamaks.

Mihhail Tearo

Mihhail Tearo

Arnis Alt


Arnis AltMinu professionaalse kinnisvarahoolduse kogemus sai alguse 2000 aastal ISS Eesti AS eripuhastustööde spetsialistina.

Olen lõpetanud Tallinna Ülikooli Andragoogika eriala.

Seejärel töötasin 9 aastat Puhastusekspert OÜ kinnisvara heakorratööde konsultant-koolitajana, aidates erinevatel asutustel juurutada kulusäästlike koristusviise.

Olen lugenud loenguid heakorratööde teemal Tallinna Tehnikaülikoolis. Olen omandanud täiskasvanute koolitaja kutse 6 taseme.

 

Kaspar Kaur

Kaspar Kaur

Igor Fedotov

Igor FedotovOlen lõpetanud Eesti Põllumajandusülikooli Majanduse ja ökonoomika eriala Cum laude ning töötanud kindlustusvaldkonnas alates 1998. aastast.

Kaks aastat sellest oli minu tööks riskide hindamine Leks Kindlustuse AS-is ja ülejäänud 12 aastat olen olenud tegev kindlustusmaakleri äris.

Oman ka eelnevat lektori kogemust kindlustuse kohustusliku ning valikaine lugemisel Eesti Maaülikoolis. Praegu on minu tööks IIZI Kindlustusmaakler AS-i juhtimine Eestis ning lisaks ka tütar- ja sidusettevõtete tegevuse koordineerimine Lätis, Leedus ning Soomes.

Samuti olles Eesti Kindlustusmaaklerite Liidu juhatuse esimees, annan panuse Eesti kindlustusmaaklerituru arendamisse.

Hasso Hirvesoo

Hasso HirvesooOlen loodusteadusliku taustaga. Mitmeid aastaid olen tegelenud koolitusvaldkonnas.

Fotograafia huvi on olnud pikemat aega ja praeguseks on saanud sellest põhitegevus.

Tänu loodusteaduslikule taustale, on mul kergem ka mõista valguse olemust, mis fotograafia puhul on väga oluline.

Priit Kallas

Priit KallasPriit Kallas on DreamGrow Digital’i asutaja ja loovjuht. Tema päevakava rikastavad strateegiline planeerimine, turundus, partnerite ja klientidega suhtlemine, tootearendus ning muud reklaami ja turundusega seotud tegevused.

Priit on olnud aktiivselt tegev erinevate internetiprojektide juures juba üle 15 aasta. Ta on alati olnud mingil moel seotud internetiturundusega, aidates Eesti ettevõtjatel saavutada e-kanalite kaudu parimaid tulemusi nii Eestis kui ka välisturgudel.

Läbi seminaride, konverentside ja erialaste artiklite on Priit jaganud turundusteadmisi tuhandetele turundajatele ja ettevõtjatele üle maailma.

Priidu portfoolio on täis edukaid turundusprojekte ja ta on teinud koostööd selliste brändidega nagu EMT, Nordea, Elion, Eesti Energia, If Kindlustus, Peugeot ja paljud teised.

Urmas Tehver

Urmas TehverKinnisvaraalale sattusin kohe peale Tallinna Tehnikaülikooli lõpetamist (mehaanikainsenerina) aastal 1993.

Olen töötanud erinevates kinnisvarafirmades, sealhulgas Reinhard Kinnisvaras hindaja ja maakleri ning direktori asetäitjana, Arco Vara Kinnisvarabüroos maakleri, osakonnajuhi ja vahendusvaldkonna juhina, Koduleidjas tegevjuhina.

Aastal 2009 moodustasime koos endiste kolleegidega Ühinenud Kinnisvarakonsultandid OÜ, millega olen seotud siiani.

Aastate jooksul olen läbinud mitmeid erinevaid müügi, hindamise,juhtimise jms alaseid kursuseid ja koolitusi. Oma töös on tulnud juhendada paljusid nii alustavaid kui kogenud maaklereid.

Olen olnud seotud mitmete kinnisvaraarendusprojektide müügi korraldmisega, tuntumad neist on Veskimöldre, Merivälja2, Kodu Pirital (TTP), Kodukolde.

Martin Kõiv

Martin KõivOlen töötanud mitmetes erinevates ettevõtetes, mis tegelevad kinnisvara hindamise, vahendamise ja haldamisega.

Muu hulgas näiteks Vestman Kinnisvaras ja Riigimetsa Majandamise Keskuses (RMK). Olen olnud Eesti Kinnisvarahindajate Ühingu (EKHÜ) juhatuse liige.

Samuti olen olnud seotud mitmete kinnisvara hindamise teemaliste koolitustega.

Andry Krass

Andry KrassAndry Krass on Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ juhatuse liige ja jurist.

Andry on alates 1994 aastast olnud tegutsev kinnisvara valdkonnas, alustades Eri Kinnisvara AS-is kinnisvaramaaklerina. Tänaseks on Andry olnud 15 aastat Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ juhatuse esimees ning 12 aastat Kvatro Korrashoiupartner OÜ juhatuse liige.

Lisaks on Andry veel Vabaõhu Soojus OÜ juhataja ja Friis Kinnisvara OÜ juhatuse liige. Andry on avaldanud mitmeid publikatsioone ja kaitsnud TTÜ õigusteaduse magistrikraadi teemal “Korteriomandi valitsemise regulatsioon korteriomandiseaduses”.

Kristjan Gross

Kristjan GrossKinnisvarahindamisega tegelen juba alates eelmisest sajandist. Täna olen Domus Kinnisvara hindamisteenuste juht.

Kinnisvaraga seonduvat olen õppinud Eesti Põllumajandusülikoolis, Audenteses, Tartu Ülikoolis ja mitmetel kursustel-koolitustel. Täiendavalt olen olnud Eesti Kinnisvarahindajate Ühingu (EKHÜ) juhatuse liige.

Maria Kopso

Maria KopsoTöötan kinnisvaramaaklerina 2001. aastast. Olen lõpetanud Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Tallinna Majanduskooli raamatupidaja erialal. Aastatel 2006-2008 läbisin Tallinna Ülikooli täienduskoolituse Kommunikatiivsed kompetentsid.

Olen olnud lektor Tipoliin Kinnisvarakoolis aastatel 2005-2008, loengu teema Kinnisvaramaakleri ABC.

Alates 2004. aastast olen Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige. Oman kinnisvaramaakleri kutsetunnistust nr AKM 090507, mis kehtib 2014. aastani. Hetkel töötan Tipoliin Kinnisvarabüroos kinnisvaramaaklerina.

Tiina-Piret Peegel

Tiina-Piret Peegel
Olen Eesti kinnisvaraturul tegutsenud aastast 1998 ja kõige pikemalt pakkunud maaklerteenust ERI Kinnisvara erinevate kaubamärkide all töötades.

Väga põnevad on olnud 5 aastat asjatamist Rotermanni kvartali arendamisel ning käimalükkamisel, kus müügijuhina oli minu peamiseks vastutusvaldkonnaks üürnike leidmine nii uute majade kui ka väärikate tööstushoonete renoveeritud ruumidele.

Omandasin kinnisvaramaakleri kutsetunnistuse esimesel võimalusel ehk 2001. aasta kevadel ning olen pidanud vajalikuks oma kutsetunnistust regulaarselt uuendada.

Alates 2000. aastast olen Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige ning 2006.aasta kevadest EKMK Aukohtu liige.

Vabameelse konservatiivina olen alati huvitunud aktiivsest enesearendusest, et laiendada silmaringi ja täiendada professionaalseid oskusi. Kõige suuremad õpetajad on olnud minu kliendid ja koostööpartnerid.

Käesoleval ajal tegutsen iseseisva konsultandina ning korraldan erinevaid ettevõtmisi Enn Soosaare sihtasutuses.

Andree Raid

Andree Raid, Raid&KO OÜ juhatuse liige

Alustasin tööd kinnisvaramaaklerina oktoober 1994. a. Enne tööle asumist lõpetasin Mendelson & Co kinnisvaramaaklerite baaskoolituse ja alustasin kaugõppes juura õpinguid. Olen Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja asutajaliige aastast 1997. Korra on Äripäev lisanud tunnustavalt ka minu nime 5 parima kinnisvaramaakleri hulka. Oman järjepidevat töökogemust kinnisvara valdkonnas, sh. kinnisvaramaaklerina alates 1994. a.

1997.a. asutasin Raid & Ko Kinnisvara- ja Õigusbüroo, kus töötan täna tegevjuhina. Raid & Ko põhitegevus on kinnisvara maakleriteenuse pakkumine Tallinnas ja Harjumaal. Ettevõttes töötab 20 maaklerit. Enamus Raid & Ko maakleritest on enne tööle asumist lõpetanud kinnisvaramaaklerite baaskursused.

Tegelen igapäevaselt kinnisvaratehingutega, maaklerite müügitöö toetamise ja arendamisega. Maakleri töö on viimaste aastatega palju muutunud ja see muutub ka tulevikus. Majanduslanguse ajal võidavad need kes teevad tarku otsuseid ja on kohanemisvõimelisemad. Soovitan ka töötavatel maakleritel mõelda täiendõppe ja enda koolitamise peale. Inimene õpib kogu elu.

Muud lektorid

Vajadusel kasutame täiendavaid lektoreid. Nii näiteks on Kinnisvarakooli koolituste õnnestumisele kaasa aidanud lektorid Nordea Pangast, DnB NORD Pangast, portaalist KV.EE, hindajad ettevõtetest ERI Kinnisvara, Domus Kinnisvara, Uus Maa ja 1Partner Kinnisvara.

Kui soovid osaleda kinnisvarakoolituses lektorina ja/või tahad ise välja pakkuda idee, mis valdkonnas koolitust tasuks korraldada, siis anna teada alloleva tagasisidevormi kaudu.

Tagasiside

Nimi (nõutav):
Ettevõte/aadress:
Telefon (nõutav):
Meiliaadress (nõutav):
Kommentaar/küsimus:
Liitun meililistiga

 

Kinnisvarakoolis järgmisena:

09.10.2018 Kinnisvaraturu ülevaade 2018 aasta IV kvartal – VÄRSKE!