Lektorid

Kinnisvarakooli lektorid

Kinnisvarakooli lektorid on kõik omaala asjatundjad ja spetialistid.

Tõnu Toompark, Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige Evi Hindpere Raul Keba Marko Sula Pille Kaarlõp
Martin Kõiv Martina Proosa Anneli Salk Ruth Andresen Andrus Lauren
Eva Vaagert Margus Vilisoo Kaja Lilloja Ruta Arumäe Andrus Väärtnõu
Andry Krass Tanel Tiits Aet Kull Eivo Kisand Marko Mehilane
Gerdi Anupõld

Muud lektorid

Vajadusel kasutame täiendavaid lektoreid. Nii näiteks on Kinnisvarakooli koolituste õnnestumisele kaasa aidanud lektorid Nordea Pangast, DnB NORD Pangast, portaalist KV.EE, hindajad ettevõtetest ERI Kinnisvara, Domus Kinnisvara, Uus Maa ja 1Partner Kinnisvara.

Kui soovid osaleda kinnisvarakoolituses lektorina ja/või tahad ise välja pakkuda idee, mis valdkonnas koolitust tasuks korraldada, siis anna teada alloleva tagasisidevormi kaudu.

 

Tõnu Toompark, Kinnisvarakool OÜ

Tõnu Toompark, Adaur Grupp OÜ juhatuse liigeTõnu Toompark: täiskasvanute koolitaja kutsetunnistus

Olen kinnisvaraanalüütik, -konsultant ja koolitaja. Kogemustepagasi nende tegevuste jaoks olen kogunud töötades tunnustatud ettevõtetes, mis tegelevad kinnisvara arendamise ja vahendamisega.

Koolituste valdkonnaga olen seotud juba alates sajandi algusest. Olen läbi viinud koolitusi nii kesk-, kõrg-, kui ülikoolides, lisaks mitmetes koolitusettevõtetes.

Olen Kinnisvarakooli kirjastatud käsiraamatu “Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?” kaasautor ja käsiraamatute “Kuidas müüa kinnisvara?” ja “Nõuanded koduostjale” autor.

Haridustee olen läbinud Tallinna Tehnikaülikoolis, kust olen saanud teadusmagistri kraadi. Olen kutseline täiskasvanute koolitaja.

Kontaktid: +372 525 9703, tonu@toompark.ee.

Evi Hindpere

Evi HindpereTöötan Raid & Ko Kinnisvara- ja Õigusbüroo juristina pakkudes juriidilist abi kinnisvaraalaste probleemide lahendamisel nii büroo maakleritele kui klientidele.

Olen töötanud kinnisvara juristina pikki aastaid riigiasutustes ja erasektoris. Lisaks oman pikaajalist kogemust lektorina kinnisvaraalastel koolitustel.

Olen mitmeid kordi esinenud ka Tallinna Ettevõtlusameti poolt korraldatavatel Tarbijaõiguste päevadel.

Minu sulest on ilmunud mitmed käsiraamatud:

Raul Keba

Raul KebaRaul Keba on Ristal Keba Partnerid Advokaadibüroo vandeadvokaat.

“Huvi juura vastu tekkis mul teismeeas soome televisioonist Matlocki nimelist vanahärrat ja tema tegemisi jälgides. Kuigi jah, sel hetkel seostus juristi või advokaadi töö eelkõige „süütute“ päästmise ja „pahade“ kinnipanemisega.

Aga pisik oli sees ja nii ma läbi Tallinna Majanduskooli viimaks Õigusinstituuti astusin, mis küll 2002. aastaks, mil mind õppekava sooritatuse tõttu eksmatrikuleeriti, juba Tartu Ülikooli nime kandis.

Selleks ajaks olin ma ligi 10 aastat erinevates ettevõtetes oma panust andes juristi austavat tiitlit kandnud. Aeg oli küps muutuseks. Ja nagu elus ikka, sattusin juhuse tahtel valdkonda, millega varasem kokkupuude oli nullilähedane – haldusõigus ning lisaks veel nn riigitöö. Olin üle 10 aasta Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juriidilise osakonna juhataja.

Ruth Andresen

Ruth AndresenMinu kinnisvaraalane tööstaaž sai alguse 2003 aastal Pärnus, Kinnisvaraeksperdis. Jätkasin Tallinnas Arco Vara’s sooviga spetsialiseeruda ärikinnisvara valdkonnale.

Aastal 2008 kroonis töövõitu “Aasta parima maakleri” tunnustus. Alates 2009. aastast sai loodud koos partneritega rahvusvahelise kaubamärgiga RE/MAX Central kinnisvarabüroo.

2014. aastast olen 1Partner Kommertskinnisvara kaubandus- ja büroopindade grupijuht.

2016. aastal pärjati taas tiitliga “Aasta parim maakler.”

Lisaks maaklerteenuse pakkumisele kuulub minu tööülesannete hulka klientide nõustamine ärikinnisvara arendustegevuses, meeskonna juhtimine ja koolitamine. Oman Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži kõrgharidust ärijuhtimise erialal ja alates 2011. aastast kinnisvaramaakleri kutsetunnistust (AKM 090507 (KKM 111113)).

Marko Sula

Marko SulaOman tänaseks kogemust kinnisvara valdkonnas järjepidevalt alates 2003. aastast. Olen töötanud Rae Vallavalitsuses vallaarhitektina ning AS YIT Ehituses projekteerimise projektijuhina. Hetkel töötan Riigi Kinnisvara AS-is arenduse projektijuhina.

Hariduselt olen arhitekt ja hiljem olen täiendanud end ärijuhtimise erialal ning omandanud selles magistrikraadi.

Tegelen igapäevaselt kinnisvara arenduseprojektide juhtimisega ja sellega seotud probleemide lahendamisega, mille oluliseks osaks on detailplaneeringud. Aastast 2004 olen Eesti Planeerijate Ühingu liige.

Margus Vilisoo

Margus VilisooHetk, mis võttis sõnad suust, ime mis sündis silmade all. Sellisena võiks kirjeldada esmast kogemust fotograafias, kui isaga koos vannitoas pilte ilmutasin.

Olen olnud iseõppija, vaadanud tuhandeid fotosid, ostnud kokku kümneid fotoraamatuid, kuulanud erinevate koolitajate nõuandeid Eestist ja välismaalt, saanud sellest kõigest inspiratsiooni tegutsemiseks ja edasi arenemiseks.

Aktiivsem pildistamine algas 2007 aastal, kui tegin esimesed aerofotod, 2009 aastal tekkis võimalus ning avasin fotostuudio.

Valdkonnad, mida pildistan: aerofoto, droonifoto, arhitektuur, maastikud, tootefoto, portree, fantaasiafoto.

Fotokotis on Nikon’i ja Canon’i fotoaparaadid ja mitmed objektiivid alustades makroobjektiivist kuni teleobjektiivini välja.

Meeldib väga teistele oma kogemusi jagada ning seda teha nii lihtsalt kui võimalik – „puust ette ja punaseks“.

Aet Kull

Aet KullMinu turunduse ja müügijuhtimise kogemus pärineb juba eelmisest sajandist, mil olin senini ülipopulaarse terviseajakirja Kodutohter üks omanikke ja kirjastajaid.

Ettevõtte juhina tegelesin turunduse ja müügiga meediaettevõtetes Ühinenud Ajakirjad ja Suur Eesti Raamatuklubi. Käesoleval ajal olen Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor turunduse erialajuht ja õppejõud.

Tanel Tiits

Tanel TiitsTanel Tiits on kinnisvara korrashoiuga tegelenud 16 aastat. Ta omab kõrgeimat erialast kutsetunnistust haldusjuht tase 6.

Eesti Kinnisvara Korrashoiu Liit (EKKL) on tunnustanud teda aunimetusega „Aasta 2009 kinnisvarahaldur Eestis“. Tanel omab laiapõhjalist erialast kogemust Eesti suurimate kinnisvaraprojektide elluviimisel, seda alates tavalistest büroohoonetest kuni vangla ja Eesti ühe suurima infrastruktuuri arenduse ehk Koidula raudteepiiripunkti käimatõmbamisel. Tanel on juhtinud Eesti suurimat kinnisvaraettevõtet Riigi Kinnisvara AS. Tanel näeb, et kinnisvarakulude optimeerimise aluseks on edukalt korraldatud kinnisvara korrashoid.

Pille Kaarlõp

Pille KaarlõpRaamatupidamise korraldamisega ettevõttes alustasin 1993. aastal ettevõtjana. Edaspidi viis tee juba õppima TTÜ Kõrgemasse Majanduskooli ja peale lõpetamist TTÜ-sse magistrantuuri. Akadeemiline kraad MA (arvestus).

Töökogemusena saab välja tuua töötamist 6 aastat Eesti keskmise suurusega ettevõtte pearaamatupidajana.

Alates 2001, pearaamatupidaja tööde ja tegemiste kõrvalt, kutsuti koolitama esialgu tulevasi raamatupidajaid majandustarkvarasid kasutama ja alates 2004 töötan õppejõuna TTÜ Tallinna Kolledžis. Õpetatavad valdkonnad on finantsarvestus, maksuarvestus, kontserniarvestus, raamatupidamisarvestus kinnisvarahalduses ja majandustarkvarad. Aegajalt tuleb läbi viia ka koolitusi kulu- ja juhtimisarvestuses.

Kätt pulsil hoidmiseks rakendan teadmisi ja oskusi lektoritöö kõrvalt raamatupidamisbüroos, mille teenuste hulka kuulub ka korteriühistutele täisteenuse osutamine.

Kaja Lilloja

Kaja LillojaTöötan kohtutäiturina alates 2012. aastast. Enne täitemenetluse valdkonda tööle asumist töötasin juristina notaribüroos.

Magistrikraadi omandasin Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas 2012. aastal.

Alates 2015. aastast olen Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja eksamikomisjoni liige.

Dmitri Rozenblat

Dmitri Rozenblat

Andrus Lauren

Andrus LaurenOlen seotud Eesti kinnisvaraturuga alates 1992. aasta märtsist, esimesed kümme aastat töötasin kinnisvarafirmas Mendelson Co ning seejärel riigitulundusasutuses RMK, milline on Eesti suurim kinnisvara valdaja.

Alates 1994 olen ka olnud lektoriks erinevatel kinnisvarakoolitustel, samuti lugenud kinnisvaraõiguse alaseid kursuseid EBS-is, TTÜ Tallinna Kolledžis ning Tallinna Tehnikakõrgkoolis.

Olen Eesti Kinnisvarafirmade Liidu aukohtu liige.

Andres Teder

Andres TederKinnisvaraalal olen tegev 1996. aastast. 1997. a alustasin kinnisvaramaaklerina Prisma Kinnisvarades, alates 2002. aastast olen seotud ERI Kinnisvaraga.

Kinnisvaravaldkond on olnud mulle huvipakkuv just oma muutustes, tõusudes ja mõõnades ning seetõttu on ka eelistusteks kujunenud kinnisvaraturu analüüsid ja kinnisvara hindamised.

ERI Kinnisvara juhatuse liige, kutseline hindaja alates 1999. aastast, Maa-ameti litsentseeritud hindaja, riiklikult tunnustatud ekspert, Eesti Kinnisvara Hindajate Ühingu juhatuse liige.

Martina Proosa

Martina Proosa Martina Proosa on pikaajalise ja mitmekülgse kogemusega jurist, kes on viimased üheksa aastat tegutsenud ruumilise planeerimise ja ehitamise valdkonnas.

Valdkonna põhjalikumaks tundmiseks vajalikke kogemusi on lisanud töö advokaadibüroos Teder Law, Glikman, Alvin & Partnerid, õiguskantsleri nõunikuna ja siseministeeriumi planeeringute osakonna juhatajana. Martina Proosa on esindanud kohtuvaidlustes eraisikuid, riiki ja kohalikke omavalitsusi. Hetkel töötab Martina Proosa Merko Ehitus Eesti AS juristina.

Martina Proosa on käsiraamatute “Uus ehitusseadustik ja ehitamine” ja “Planeerimisseadus ja selle rakendamine” autor.

Eva Vaagert

Eva VaagertKinnisvaraõigusega olen tegelenud alates 2007.aastast. Suurema osa ajast olen töötanud ettevõttes KVjurist OÜ. Ligi 4 aastat olen olnud Uus Maa Kinnisvarabüroo jurist.

Nõustan maaklereid, kinnisvarahindajaid, juriidilisi- kui ka füüsilisi isikuid üle Eesti. Minu kireks on kinnisvaraõiguses kaasomandiga seotud vaidlused.

Haridust olen omandanud Õigusinstituudis, Maaülikoolis Kinnisvaraplaneerimise erialal (magistriõpe) kui ka käesoleval hetkel TTÜ-s õigusteaduse magistriõppes.

Varasemalt olen tegelenud maaklerite koolitamisega, kui andnud eraldiseisvalt koolitust kinnisvaraõigusest. Koolitustel eelistan peamiselt tuua näiteid ning seadus on toetav. See aitab kuulajatel teadmisi paremini kinnistada ning nad tunnevad ära sarnaseid situatsioone.

Anneli Salk

Anneli SalkOlen koolituse Kutsetunnistus Anneli Salkvaldkonnas töötanud aastast 1998. Eelnevalt lõpetasin Tallinna Ülikooli, Psühholoogia Erakooli ja Eriksoni Ülikooli.

Olen koolitusfirma Synergia OÜ tegevjuht ning igapäevaselt tegelen koolituste läbiviimisega. Põhilisteks teemadeks on praktiline müük ja müügitehnikad, klienditeenindus, läbirääkimiste juhtimine, tööstressi ja enesejuhtimise koolitused. Kinnisvara maaklerite koolitusi viin läbi aastast 2003.a.

Üle kümne aasta olen teinud konverentsidel suhtlemispsühholoogia alaseid ettekandeid.

Oman täiskasvanute koolitaja, tase 6 kutsekvalifikatsiooni. Kutsetunnistuse number 114983.

Olen tõdenud, et elukestev areng ning täiendõpe loovad eeldused soovitud tulemuste saavutamiseks.

Martin Kõiv

Martin KõivOlen töötanud mitmetes erinevates ettevõtetes, mis tegelevad kinnisvara hindamise, vahendamise ja haldamisega.

Muu hulgas näiteks Vestman Kinnisvaras ja Riigimetsa Majandamise Keskuses (RMK). Olen olnud Eesti Kinnisvarahindajate Ühingu (EKHÜ) juhatuse liige.

Samuti olen olnud seotud mitmete kinnisvara hindamise teemaliste koolitustega.

Andrus Väärtnõu

Andrus VäärtnõuOma tänaseks üle 20 aasta pikkuse tööalase karjääri jooksul olen töötanud mitmes nii keskmise suurusega kui suures ettevõttes, nii erasektori kui avaliku sektori äriühingus, nii juhi kui spetsialistina.

Minu hariduslik taust, kiire õpivõime ja isikuomadused on võimaldanud täita erinevaid rolle ja võtta vastutusrikkaid ülesandeid. Olen laiapõhjaliste oskuste ja kogemustega asjatundja erinevates valdkondades: nii äri- ja finantsjuhtimises, organisatsiooni arenduses (sh. strateegia/ärimudelite loomine, teenuste disain, innovatsioon, prot­sessi­juhtimine jms),meeskonna- ja projektijuhtimises, riskijuhtimises, avalikus halduses jms, kui ka üldiselt ehitus- ja kinnisvaravaldkonnas.

Oma tööalase karjääri jooksul olen töötanud näiteks Rime Kinnisvara ASis, Riigi Kinnisvara ASis, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis ning hetkel Noblessner Arendus OÜ’s.

Oman magistrikraadi ärirahanduses, kui ka olen läbinud 5 aastase diplomiõppe ärikorralduse erialal.

Ruta Arumäe

Ruta Arumäe

Ruta Arumäe on üle 15 aasta töötanud majandusanalüütikuna. Oskus majandust prognoosida ning finantsidest arusaamine on olnud peamiseks põhjuseks tema enda edukate investeeringute tegemisel kinnisvarasse. 2015. aastal loobus Ruta Arumäe palgatööst, et keskenduda täielikult enda kinnisvaraportfelli eksponentsiaalsele kasvatamisele. Tänaseks on ta osalenud neljas kortermaja arenduses ja osanik neist kolmes.

Olles läbi käinud nii suurimast majanduslangusest viimase sajandi jooksul ning ka suurimast tõusust, omades ka sel ajal üürikinnisvara, on Ruta Arumäel kogemused, kuidas oma investeeringutega toimida igasuguses majandussituatsioonis. Mis teeb selle koolituse unikaalseks, on Ruta Arumäe laialdane taust, omades praktilisi kogemusi kõigi investeerimisega kaasnevate kihtide osas – alates objekti finantsanalüüsist kuni majanduse laiema pildi analüüsimiseni ning oskuseni need teadmised unikaalsel viisil kokku kombineerida ja selekteerida neist olulisim essents, mida lihtsas vormis edastada. Lisaks tugevale teoreetilisele taustale, mis on omandatud majadusteaduse magistrikraadiga Tartu Ülikoolist, on tal ka praktiline kogemus nende teadmiste ellurakendamisel, mida jagada teistega. Ruta Arumäe on olnud ka õppejõud majandusteaduse teooria aines. Hetkel tegev peamiselt kinnisvarainvestorina ning ettevõtjana.

Marko Mehilane

Marko Mehilane

Advokaadibüroo Entsik & Partnerid, vandeadvokaat / partner

Vandeadvokaat Marko Mehilane tegeleb süvendatult riigihangete ja ehitusvaldkonna teemadega. Markol on aastatepikkune kogemustepagas hankevaidlustes nii pakkuja kui hankija poolel. Samuti on ta osalenud mõningate Eesti suurimate riigihangete ettevalmistamise ja läbiviimise nõustamisel. Rahvusvaheline õigusturu väljaanne ”Who´sWhoLegal” on Markot korduvalt soovitanud hankejuristina Eestis.

Andry Krass

Marko Mehilane

Andry Krass on Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ juhatuse liige ja jurist.

Andry on alates 1994 aastast olnud tegutsev kinnisvara valdkonnas, alustades Eri Kinnisvara AS-is kinnisvaramaaklerina. Tänaseks on Andry olnud 15 aastat Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ juhatuse esimees ning 12 aastat Kvatro Korrashoiupartner OÜ juhatuse liige.
Lisaks on Andry veel Vabaõhu Soojus OÜ juhataja ja Friis Kinnisvara OÜ juhatuse liige. Andry on avaldanud mitmeid publikatsioone ja kaitsnud TTÜ õigusteaduse magistrikraadi teemal “Korteriomandi valitsemise regulatsioon korteriomandiseaduses”.

Gerdi Anupõld

Gerdi Anupõld

MyHome Kinnisvarabüroo kaasasutaja

Gerdi tegutseb kinnisvarasektoris juba aastast 2004, mil alustas tööd kinnisvarafirmas Ober-Haus. Aastal 2007 asutas koos äripartneriga oma ettevõte – MyHome Kinnisvarabüroo. MyHome on kinnisvarainvestorile suunatud kinnisvarabüroo, mis pakub peale kinnisvara vahenduse ka teisi toetavaid teenuseid, nagu müügieelne kodukujundus, üürikorterite haldus koos üürigarantiiga ja kinnisvarainvestorite nõustamine. Nüüdseks on MyHome pakkunud oma klientidele kinnisvaraga seotud terviklahendusi juba üle 12 aasta. Gerdi teeb oma oskuste ja teadmiste vormishoidmiseks maakleritööd siiani. Maaklerina paistab Gerdi silma arvatavasti eelkõige sellega, et on ühendanud töö oma suure kire sisekujundusega, mida ta rakendab müügieelses kodukujunduses. Gerdi arvates on müügieelne kodukujundus väga oluline osa turundusest ja see tagab kinnisvaratehingus kõikidele pooltele parima tulemuse. Samuti pakutakse võtmed-kätte lahendusena üürikorteri sisustusteenust investoritele ja näidiskorterite sisustamist kinnisvaraarendajatele.

Tagasiside

Nimi (nõutav):
Ettevõte/aadress:
Telefon (nõutav):
Meiliaadress (nõutav):
Kommentaar/küsimus:
Liitun meililistiga

 

Kinnisvarakoolis järgmisena:

Kasutusloa menetlus ja ehitamise dokumenteerimine