Koolitajad

Kinnisvarakooli koolitajad

Kinnisvarakooli koolitajad on kõik oma valdkonna asjatundjad ja spetsialistid.

Tõnu Toompark, Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige Evi Hindpere Raul Keba Marko Sula Pille Kaarlõp
Martina Proosa Meelis Pääro Anneli Salk Ruth Andresen Evelin Org
Kaido Kaljuste Karl Märka Kaja Lilloja Gerdi Arst Andrus Väärtnõu
Martin Hein Tanel Tiits Aet Kull Kaisa Marissa Aduson Marko Mehilane

Muud koolitajad

Vajadusel kasutame täiendavaid koolitajaid. Nii näiteks on Kinnisvarakooli koolituste õnnestumisele kaasa aidanud koolitajad Nordea Pangast, DnB NORD Pangast, portaalist KV.EE, hindajad ettevõtetest ERI Kinnisvara, Domus Kinnisvara, Uus Maa ja 1Partner Kinnisvara.

Kui soovid osaleda kinnisvarakoolituses koolitajana ja/või tahad ise välja pakkuda idee, mis valdkonnas koolitust tasuks korraldada, siis anna teada alloleva tagasisidevormi kaudu.

Tõnu Toompark, Kinnisvarakool OÜ

Tõnu Toompark, Adaur Grupp OÜ juhatuse liige

Olen kinnisvaraanalüütik, -konsultant ja koolitaja. Kogemustepagasi nende tegevuste jaoks olen kogunud töötades tunnustatud ettevõtetes, mis tegelevad kinnisvara arendamise ja vahendamisega.

Koolituste valdkonnaga olen seotud juba alates sajandi algusest. Olen läbi viinud koolitusi nii kesk-, kutse-, kõrg-, kui ülikoolides, lisaks mitmetes koolitusettevõtetes.

Olen Kinnisvarakooli kirjastatud käsiraamatu “Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?” kaasautor ja käsiraamatute “Kuidas müüa kinnisvara?” ning “Nõuanded koduostjale” autor.

Haridustee olen läbinud Tallinna Tehnikaülikoolis, kust olen saanud teadusmagistri kraadi.

Kontaktid: +372 525 9703, tonu@toompark.ee.

Evi Hindpere

Evi HindpereMulle väga meeldib aidata inimesi keerulises juriidikas orienteerumisel, mis omakorda on teinud minust nii nõustaja kui ka koolitaja.

Koostöös Kinnisvarakooliga on minu sulest ilmunud mitmed kinnisvara puudutavad käsiraamatud:

Olen koolitaja Kinnisvarakoolis, esinenud Tallinna Linnavalitsuse poolt korraldavatel Tarbijaõiguste päevadel, Tartu Korteriühistute Liidu õppepäevadel, erinevates kinnisvarabüroodes ning mujal.

Usun elukestvasse õppesse ja üritan enda erialaseid teadmisi pidevalt täiendada lugedes erialast kirjandust ja osaledes koolitustel. Kodus aga ootab mind aiatöö ja põnevad raamatud. Naudin draamaetendusi ja ooperit, samas lasen end kaasa kanda ka rokkmuusikal. Väga meeldib reisida, eriti sooja päikese alla.

Raul Keba

Raul KebaRaul Keba on Ristal Keba Partnerid Advokaadibüroo vandeadvokaat.

“Huvi juura vastu tekkis mul teismeeas soome televisioonist Matlocki nimelist vanahärrat ja tema tegemisi jälgides. Kuigi jah, sel hetkel seostus juristi või advokaadi töö eelkõige „süütute“ päästmise ja „pahade“ kinnipanemisega.

Aga pisik oli sees ja nii ma läbi Tallinna Majanduskooli viimaks Õigusinstituuti astusin, mis küll 2002. aastaks, mil mind õppekava sooritatuse tõttu eksmatrikuleeriti, juba Tartu Ülikooli nime kandis.

Selleks ajaks olin ma ligi 10 aastat erinevates ettevõtetes oma panust andes juristi austavat tiitlit kandnud. Aeg oli küps muutuseks. Ja nagu elus ikka, sattusin juhuse tahtel valdkonda, millega varasem kokkupuude oli nullilähedane – haldusõigus ning lisaks veel nn riigitöö. Olin üle 10 aasta Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juriidilise osakonna juhataja.

Ruth Andresen

Ruth AndresenTöötan kinnisvaraeksperdina alates 2003. aastast ja olen spetsialiseerunud peamiselt ärikinnisvarale ning ärikinnisvara arendustegevusele.

Oman laialdasi kogemusi nii Arco Varas-, 1Partneris- kui ka RE/MAX Centrali kinnisvarabüroos töötamises, olles olnud ühtlasi ka ettevõtte kaasasutaja rollis. Lisaks maaklerteenuse pakkumisele olin pikalt 1Partner – kaubandus- ja büroopindade grupijuht.

Tunnustused “Aasta parim maakler” aastatest 2008 ja 2016. Kõrgharidus Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži ärijuhtimise erialal. Aastast 2011 on taskus ka kinnisvaramaakleri kutsetunnistust (AKM 090507 (KKM 111113). Hetkel töötan Mustamäe Keskuse tegevjuhina ja äripindade maaklerina 1Partner Kinnisvarabüroos.

Marko Sula

Marko SulaOman tänaseks kogemust kinnisvara valdkonnas järjepidevalt alates 2003. aastast. Olen töötanud ehitusettevõtetes projekteerimise ja detailplaneeringute projektijuhina, pikaajaliselt Riigi Kinnisvara AS-is arenduse projektijuhina ja Bonava Eesti OÜ-s arendusjuhina.

Hariduselt olen arhitekt ja hiljem olen täiendanud end ärijuhtimise erialal ning omandanud selles magistrikraadi.

Tegelen igapäevaselt kinnisvara arenduseprojektide juhtimisega ja sellega seotud probleemide lahendamisega. Aastast 2004 olen Eesti Planeerijate Ühingu liige.

Aet Kull

Aet KullMinu turunduse ja müügijuhtimise kogemus pärineb juba eelmisest sajandist, mil olin senini ülipopulaarse terviseajakirja Kodutohter üks omanikke ja kirjastajaid.

Ettevõtte juhina tegelesin turunduse ja müügiga meediaettevõtetes Ühinenud Ajakirjad ja Suur Eesti Raamatuklubi. Käesoleval ajal olen Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor turunduse erialajuht ja õppejõud.

Tanel Tiits

Tanel TiitsTanel Tiits on kinnisvara korrashoiuga tegelenud 16 aastat. Ta omab kõrgeimat erialast kutsetunnistust haldusjuht tase 6.

Eesti Kinnisvara Korrashoiu Liit (EKKL) on tunnustanud teda aunimetusega „Aasta 2009 kinnisvarahaldur Eestis“. Tanel omab laiapõhjalist erialast kogemust Eesti suurimate kinnisvaraprojektide elluviimisel, seda alates tavalistest büroohoonetest kuni vangla ja Eesti ühe suurima infrastruktuuri arenduse ehk Koidula raudteepiiripunkti käimatõmbamisel. Tanel on juhtinud Eesti suurimat kinnisvaraettevõtet Riigi Kinnisvara AS. Tanel näeb, et kinnisvarakulude optimeerimise aluseks on edukalt korraldatud kinnisvara korrashoid.

Pille Kaarlõp

Pille KaarlõpRaamatupidamise korraldamisega ettevõttes alustasin 1993. aastal ettevõtjana. Edaspidi viis tee juba õppima TTÜ Kõrgemasse Majanduskooli ja peale lõpetamist TTÜ-sse magistrantuuri. Akadeemiline kraad MA (arvestus).

Töökogemusena saab välja tuua töötamist 6 aastat Eesti keskmise suurusega ettevõtte pearaamatupidajana.

Alates 2001, pearaamatupidaja tööde ja tegemiste kõrvalt, kutsuti koolitama esialgu tulevasi raamatupidajaid majandustarkvarasid kasutama ja alates 2004 töötan õppejõuna TTÜ Tallinna Kolledžis. Õpetatavad valdkonnad on finantsarvestus, maksuarvestus, kontserniarvestus, raamatupidamisarvestus kinnisvarahalduses ja majandustarkvarad. Aegajalt tuleb läbi viia ka koolitusi kulu- ja juhtimisarvestuses.

Kätt pulsil hoidmiseks rakendan teadmisi ja oskusi koolitajatöö kõrvalt raamatupidamisbüroos, mille teenuste hulka kuulub ka korteriühistutele täisteenuse osutamine.

Kaja Lilloja

Kaja LillojaTöötan kohtutäiturina alates 2012. aastast. Enne täitemenetluse valdkonda tööle asumist töötasin juristina notaribüroos.

Magistrikraadi omandasin Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas 2012. aastal.

Alates 2015. aastast olen Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja eksamikomisjoni liige.

Dmitri Rozenblat

Dmitri RozenblatDmitri on äriõigusele ning ühinemistele ja ülevõtmistele ning maksuõigusele spetsialiseerunud advokaat, kellel on laialdased kogemused klientide nõustamisel ühinemiste ja ülevõtmiste tehingute ning korporatiivsete restruktureerimiste läbiviimisel, samuti igapäevaste äri- ja lepinguõiguse alaste küsimuste lahendamisel.

Dmitri nõustab kliente kõigis igapäevastes maksualastes küsimustes, sealhulgas maksuvaidlustes ja rahvusvahelise maksustamise valdkonnas. Varasemalt on Dmitri Rozenblat praktiseerinud advokaadi ja maksunõustajana advokaadibüroodes samuti omandanud ärikogemusi börsiühingu AS Silvano Fashion Group peajuristina töötades.Alates 1994 olen ka olnud koolitajaks erinevatel kinnisvarakoolitustel, samuti lugenud kinnisvaraõiguse alaseid kursuseid EBS-is, TTÜ Tallinna Kolledžis ning Tallinna Tehnikakõrgkoolis. Olen Eesti Kinnisvarafirmade Liidu aukohtu liige.

Andres Teder

Andres TederKinnisvaraalal olen tegev 1996. aastast. 1997. a alustasin kinnisvaramaaklerina Prisma Kinnisvarades, alates 2002. aastast olen seotud ERI Kinnisvaraga.

Kinnisvaravaldkond on olnud mulle huvipakkuv just oma muutustes, tõusudes ja mõõnades ning seetõttu on ka eelistusteks kujunenud kinnisvaraturu analüüsid ja kinnisvara hindamised.

ERI Kinnisvara juhatuse liige, kutseline hindaja alates 1999. aastast, Maa-ameti litsentseeritud hindaja, riiklikult tunnustatud ekspert, Eesti Kinnisvara Hindajate Ühingu juhatuse liige.

Martina Proosa

Martina Proosa Martina Proosa on pikaajalise ja mitmekülgse kogemusega jurist, kes on ligi kakskümmend aastat tegutsenud ruumilise planeerimise ja ehitamise valdkonnas.

Valdkonna põhjalikumaks tundmiseks vajalikke kogemusi on lisanud töö advokaadibüroos Teder Law, Glikman, Alvin & Partnerid, õiguskantsleri nõunikuna ja siseministeeriumi planeeringute osakonna juhatajana. Martina Proosa on esindanud kohtuvaidlustes eraisikuid, riiki ja kohalikke omavalitsusi. Hetkel töötab Martina Proosa Merko Ehitus Eesti AS juristina.

Martina Proosa on käsiraamatute “Uus ehitusseadustik ja ehitamine” ja “Planeerimisseadus ja selle rakendamine” autor.

Kaido Kaljuste

Kaido Kaljuste

Minu teekond kinnisvaravaldkonnas sai alguse 2003. aastal Pindi Kinnisvaras. Täitsin seal pea 17 aastat nii maakleri, Pärnu kontori juhi, Lääne regiooni juhi ja maaklerteenuse valdkonna juhi ülesandeid. Hetkel tegelen kinnisvarabüroo RUUM24 arendamisega.

Alates 2013. aastast oman kinnisvaramaakleri kutsetunnistust. Samuti oman täiskasvanute koolitaja 6.  taseme kutsetunnistust. Olen Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja juhatuse liige ja kutsekomisjoni liige. Olen olnud koja aukohtu liige. Lisaks olen Tallinna Majanduskooli kinnisvaramaaklerite eriala õpetaja.

Anneli Salk

Anneli SalkOlen koolituse valdkonnas töötanud aastast 1998. Eelnevalt lõpetasin Tallinna Ülikooli, Psühholoogia Erakooli ja Eriksoni Ülikooli.

Olen koolitusfirma Synergia OÜ tegevjuht ning igapäevaselt tegelen koolituste läbiviimisega. Põhilisteks teemadeks on praktiline müük ja müügitehnikad, klienditeenindus, läbirääkimiste juhtimine, tööstressi ja enesejuhtimise koolitused. Kinnisvaramaaklerite koolitusi viin läbi aastast 2003.

Üle kümne aasta olen teinud konverentsidel suhtlemispsühholoogia alaseid ettekandeid.

Olen tõdenud, et elukestev areng ning täiendõpe loovad eeldused soovitud tulemuste saavutamiseks.

Andrus Väärtnõu

Andrus VäärtnõuOma tänaseks üle 20 aasta pikkuse tööalase karjääri jooksul olen töötanud mitmes nii keskmise suurusega kui suures ettevõttes, nii erasektori kui avaliku sektori äriühingus, nii juhi kui spetsialistina.

Minu hariduslik taust, kiire õpivõime ja isikuomadused on võimaldanud täita erinevaid rolle ja võtta vastutusrikkaid ülesandeid. Olen laiapõhjaliste oskuste ja kogemustega asjatundja erinevates valdkondades: nii äri- ja finantsjuhtimises, organisatsiooni arenduses (sh. strateegia/ärimudelite loomine, teenuste disain, innovatsioon, prot­sessi­juhtimine jms),meeskonna- ja projektijuhtimises, riskijuhtimises, avalikus halduses jms, kui ka üldiselt ehitus- ja kinnisvaravaldkonnas.

Oma tööalase karjääri jooksul olen töötanud näiteks Rime Kinnisvara ASis, Riigi Kinnisvara ASis, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis ning hetkel Noblessner Arendus OÜ’s.

Oman magistrikraadi ärirahanduses, kui ka olen läbinud 5 aastase diplomiõppe ärikorralduse erialal.

Marko Mehilane

Marko Mehilane

Advokaadibüroo Entsik & Partnerid, vandeadvokaat / partner

Vandeadvokaat Marko Mehilane tegeleb süvendatult riigihangete ja ehitusvaldkonna teemadega. Markol on aastatepikkune kogemustepagas hankevaidlustes nii pakkuja kui hankija poolel. Samuti on ta osalenud mõningate Eesti suurimate riigihangete ettevalmistamise ja läbiviimise nõustamisel. Rahvusvaheline õigusturu väljaanne ”Who´sWhoLegal” on Markot korduvalt soovitanud hankejuristina Eestis.

Gerdi Arst

Gerdi Anupõld

MyHome Kinnisvarabüroo kaasasutaja

Gerdi tegutseb kinnisvarasektoris juba aastast 2004, mil alustas tööd kinnisvarafirmas Ober-Haus. Aastal 2007 asutas koos äripartneriga oma ettevõte – MyHome Kinnisvarabüroo. MyHome on kinnisvarainvestorile suunatud kinnisvarabüroo, mis pakub peale kinnisvara vahenduse ka teisi toetavaid teenuseid, nagu müügieelne kodukujundus, üürikorterite haldus koos üürigarantiiga ja kinnisvarainvestorite nõustamine. Nüüdseks on MyHome pakkunud oma klientidele kinnisvaraga seotud terviklahendusi juba üle 12 aasta. Gerdi teeb oma oskuste ja teadmiste vormishoidmiseks maakleritööd siiani. Maaklerina paistab Gerdi silma arvatavasti eelkõige sellega, et on ühendanud töö oma suure kire sisekujundusega, mida ta rakendab müügieelses kodukujunduses. Gerdi arvates on müügieelne kodukujundus väga oluline osa turundusest ja see tagab kinnisvaratehingus kõikidele pooltele parima tulemuse. Samuti pakutakse võtmed-kätte lahendusena üürikorteri sisustusteenust investoritele ja näidiskorterite sisustamist kinnisvaraarendajatele.

Evelin Org

Evelin Org

Evelin on viimased viisteist aastat tegelenud suuremates ja väiksemates, kodumaistes ja rahvusvahelistes ettevõtetes müügi, turunduse ja brändinguga. Viimased kümme aastat on ta juhtinud Viru hotell müügi- ja turundustiimi, kus saanud väärtuslikke kogemusi eelkõige Soome turu, ent ka teiste turistidega.

Poolteist aastat tagasi otsustas ta loobuda palgatööst ja hakata ettevõtjaks. Esimese aastaga on ta loonud kaks ettevõtet. Neist üks, Your Brand Up Studio, (www.brandup.ee) aitab väiksematel ja suurematel ettevõtetel õnnestuda müügis ja turunduses. Teine tegeleb Eestis ainulaadse kontseptsiooniga külaliskorterite opereerimisega Estonishing Stay Apartments (www.estonishingstay.ee) brändi alt. Sellele lisaks tegeleb ta ka koolituste ja konsultatsioonidega.

Evelin usub elukestvasse õppesse. Lisaks magistrikraadile juhtimises ja turundusele täiendab ta end pidevalt erinevate konverentside, koolituste, podcastide ja valdkonnaspetsiifiliste raamatutega. Ta on andnud hiljuti välja ka ise raamatu “Bränd nimega Sina” (www.brandnimegasina.ee), mis räägib sellest, kuidas läbi oma persoonibrändi kasvatada oma ettevõtte väärtust ja suuredada müüke, käivet ja kasumit

Karl Märka

Karl Märka

Creditinfo Eesti AS andmeteaduse ja analüüsi valdkonna juht

Karl on töötanud andmeanalüüsi valdkonnas alates 2015. aastast. Haridusliku taustana omandas ta loodusteaduste magistri kraadi Tallinna Tehnikaülikoolist. Pärast lõpetamist on ta töötanud Eestis ja Ameerika Ühendriikides peamiselt finantssektoris. Karl on juhtinud rahvusvahelises finantsasutuses andmeteaduse osakonda, loonud krediidiriskimudeleid mitmetele laenuandjatele ja pankadele, juhendanud bakalaureuse- ja magistritaseme lõputöid, olnud kaasautor rahvusvaheliselt avaldatud teaduspublikatsioonides ning esinenud erinevatel kõrgetasemelistel konverentsidel. Tema peamised tegevusvaldkonnad on statistiline analüüs ja krediidiriskimudelid ning praegusel hetkel vastutab ta Creditinfo Eestis eraisiku krediidivõimelisuse hindamise toodete ja andmeanalüüsi eest. Erialase tegevuse kõrvalt on Karl ka üüriinvestor.

Kaisa Marissa Aduson

Kaisa Marissa Aduson

Kutseline kinnisvaramaakler

Toimetan kinnisvara- ja ehituse valdkonnas juba alates 2003. aastast, millest viimased viis aastat töötasin uusarenduste projektijuhina Astlanda Ehituses, omandades sel alal laialdased kogemused. Hetkel pakun oma mikroettevõtte alt põhitegevusena maaklerteenust. Mulle väga meeldib minu töö, see annab mulle võimaluse aidata inimestel leida endale sobiv kodu ja seeläbi täita mitmed unistused. Lisaks armastan sisearhitektuuri ja disaini ning usun, et saan oma klientidele ka selles valdkonnas nõu ja juhiseid pakkuda.

Olen eluaegne õpilane ja naudin uute teadmiste omandamist ning nende rakendamist igapäevaelus. Kevadel 2022 läbisin kutsetunnistuse koolituse ja eksami ning oman kinnisvaramaakleri kutsetunnistust, tase 5. Plaanin mõne aasta pärast kindlasti sooritada ka tase 6 eksami. Igapäevaselt osalen erinevates enesearengu programmides ja teen koostööd erinevate elualade koolitajatega, et saavutada paremaid tulemusi nii töös, investeeringutes kui ka eraelus.

Meelis Pääro

Meelis Pääro

Meelis Pääro peab oluliseks, et kõik kinnisvara kasutamisega seotud osapooled (omanikud, KÜ liikmed, haldurid/hooldajad, avalik sektor)
saaksid ühtemoodi aru kinnisvara korrashoiu põhitõdedest (korrashoiu heast tavast).

Kutseõpetaja haridusega Meelis Pääro on üle kahekümne aasta tegelenud kinnisvara haldamise koolitustega. Õppematerjalide koostamisel lähtub ta enda pikaajalisest kinnisvara korrashoiu praktilisest kogemusest.

Juhendmaterjalide koostajana on ta olnud mitme kinnisvara korrashoidu kirjeldava käsiraamatu kaasautor.

Ettevõtjana on Eesti Kinnisvara Korrashoiu Liidu liige selle asutamisest alates ja tema teadmised vastavad kutsepädevuse tasemele 6.

Praegu pakub ta väikefirma juhina kinnisvara omanikele ja/või nende esindajatele personaalset haldus- ja nõustamisteenust.

Tagasiside

  Nimi (nõutav):

  Ettevõte/aadress:

  Telefon (nõutav):

  Meiliaadress (nõutav):

  Kommentaar/küsimus:

  Liitun meililistiga

   

  Kinnisvarakoolis järgmisena:

  26.09.2023 Kinnisvara müügikoolitus