Kliendid räägivad: Elo Lember

Kinnisvarakooli küsimustele vastab Põllumajandusministeeriumi riigivara haldamise büroo peaspetsialist Elo Lember.
Elo Lember
Miks osalesid Kinnisvara ABC koolitusel?

Soovisin saada teadmisi kinnisvara algtõdedest. Ametnikuna huvitab mind eelkõige seadusandlus ja õigusalaste mõistete määratlus. Isiklikku huvi pakub mulle kinnisvaraturu iseärasused ja müügiprotsess. Enamikul meist on mingil eluperioodil olnud tegemist kinnisvara üürimise, ostmise ja müümisega.

 

Mis oli koolitusest kasu?

 

Kõige vajalikumad teadmised omandasin ehituse- ja planeeringute, asjaõigusseaduse ja kinnisvara maksustamise loengutes. Tööalaselt puutun kokku kinnisomandi kitsenduste, tsiviilseadustiku üldosa seaduse mõistetega, hea on teada notariaalsete tehingute nõudeid ja võimalusi.

Mis oli koolitusel kõige meeldejäävam?

Kõige nauditavamaks ja huvitavamaks kujunesid lektor Evi Hindpere loengud, milles iga teemapunkt eluliste näidetega rikastatud sai. Väga meeldis ka Andree Raid`i sõbralik maakleri elukutse tutvustus.

Mida koolitusel osaleja nüüd omandatud teadmistega peale hakkab?

Saadud teadmised aitavad mul luua seoseid kinnisvarasektori kohta tervikuna. Olen teadlik nüanssidest eri kinnisvaratehingute puhul. Mulle kõige olulisemad – õigusalased loengud, aitavad mul kinnistada olemasolevaid teadmisi ja liita sinna uusi.

Kas kinnisvarasektor on atraktiivne valdkond, kus töötada?

Kinnisvara omamine on alati heaolu ja prestiiži tunnuseks olnud. Kinnisvarasektor on kindlasti vaheldusrikas ja kutsuv valdkond, eraldi küsimärgi alla võib asetada kinnisvaramaakleri kui ameti atraktiivsuse. Selge on see, et maaklerite paljusus usaldusväärsust ei tekita. Segadust tekitab ka kutseliste maaklerite ja kutseta maaklerite samaaegne tegutsemisõigus.

Samuti on võimalik, et maaklerile esitatavad kutsenõuded on veidi madalad, need peaks sisaldama rohkem näiteks ehitustehnilisi ja heakorra teadmisi. Inimesed, kes soovivad kinnisvaraga tehinguid teha ja selle sooviga kinnisvaramaakleri poole pöörduvad, tunduvad ootavat maaklerilt enam, kui nad siiani pakkunud on.

Elo Lember on Põllumajandusministeeriumi riigivara haldamise büroo peaspetsialist.

Kinnisvarakoolis järgmisena:

29.09.2021 Kinnisvaraturu ülevaade 2021 III kvartal