Kinnisvarajurist Evi Hindpere: Üürilepingu erakorraline ülesütlemine

Üürnik peab üüripinda kasutama hoolikalt ja vastavalt sihtotstarbele, millest üürileandmisel lähtuti. Seega, kui tegemist on eluruumiga, siis on see mõeldud elamiseks ja igasugune muu tegevus pole lubatud.

Samuti on oluline mitte ülemääraselt häirida majaelanikke ja naabreid. Eelkõige tuleb tagada öörahu. Öörahu algab kella 22st ja kehtib kuni kella 6ni hommikul ning puhkepäevale eelneval ööl kella 00st kuni kella 07ni. Öörahu ei kehti ööl vastu 1. jaanuari ning ööl vastu 25. veebruari ja 24. juunit.

Kui üürnik rikub neid kohustusi, võib üürileandja üürilepingu üles öelda. Kuid seda ei saa teha esimese rikkumise korral, rikkumine peab olema korduv ja üürileandja peab eelnevalt hoiatama üürnikku, et rikkumise jätkumisel, ütleb ta lepingu üles.

Üürilepingu ülesütlemisest tuleb ette teatada vähemalt 30 päeva. Kui üürnik aga kahjustab eluruumi tahtlikult, ei pea seda ülesütlemistähtaega järgima.

Üürilepingu ülesütlemisavaldus tuleb esitada kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis ja see peab sisalduma vähemalt järgmised andmed:

• üüritud asi;
  • lepingu lõppemise päev;
  • ülesütlemise alus ja
  • ülesütlemise vaidlustamise kord ning tähtaeg.

Nõuete mittevastav ülesütlemisavaldus on tühine ja üürnik võib rahulikult jätkata eluruumi kasutamist.

Kui Sul on küsimusi, kirjuta mulle evi@kinnisvarajurist.ee.

30.04.2024 Kinnisvara müügikoolitus