Üüriäri KKK: Kui suurt viivist tohib üürnikult küsida?

Käsiraamatu “Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?” autor ja üürikoolituse lektor Tõnu Toompark annab nõu üüriäri teemadel.

Viivise lubatud suurus ei ole otseselt piiratud. Küll võib isik, kellelt nõutakse ebamõistlikult suure viivise tasumist, nõuda selle vähendamist.

Seda siiski eeldusel, et ta ei ole viivist veel tasunud.

See tähendab, et ei le väga mõtekas lepingusse kirjutada hirmuäratavaid viivisemäärasid, mis üürniku ära peletavad

Samas peaks viivis olema nii suur, et see motiveeriks lepingupooli oma kohustusi täitma ja nendega mitte viivitama.

Lisa “Korter üürile – …” ostukorvi

Loe rohkem praktilisi nõuandeid, kuidas eluruumide üüriäris edukas olla käsiraamatust “Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?“, mille autorid on kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark ja jurist Evi Hindpere. Või tule üürikoolitusele.

25.03-01.04.2024 Kinnisvara ABC