Kliendid räägivad: Silver Sellik

Kinnisvarakooli küsimustele vastab Raid & Ko kinnisvaramaakler Silver Sellik.

Silver SellikMiks osalesid Kinnisvara ABC koolitusel?

Kuna kindel plaan oli vahetada elukutset ja kinnisvaramaakleri amet paelus mind juba pikemat aega, siis koolitusele sai mindud kindla eesmärgiga hankida teadmisi.

Mis oli koolitusest kasu?

Kõige suurem kasu oli minu jaoks ehk see, et sain kindlad pidepunktid, kust mida juurde õppida ja milliseid teadmisi, oskusi üldse on vaja, et olla edukas kinnisvaramaakler.

Väga ekslik oleks arvata, et sellise lühikese aja jooksul omandad kõik vajalikud teadmised ja oskused. Küll aga peaks iga koolitusel osalenu saama algteadmised asjaõigusseadusest ja võlaõigusseadusest, kinnisvaraturu hetkeolukorrast, suundadest ja maakleritegevusest.

Ja muidugi suur vahe on kas sa omandad teadmisi kuskil interneti portaalides või seda õpetab sulle oma ala spetsialist ja sa saad alati üle küsida kui midagi arusaamatuks jäi.

Mis oli koolitusel kõige meeldejäävam?

Väga meeldis, et ei räägitud lihtsalt niisama kuiva juttu vaid kogu aeg toodi kõrvale elulisi näiteid.

Mida koolitusel osaleja nüüd omandatud teadmistega peale hakkab?

Vastavalt sellele, mis eesmärgiga keegi koolitusele tuli. Kellel oli soov saada kinnisvaramaakleriks, siis esimene samm selleks on tehtud. Edasi oleneb kõik iseendast. Kas suudad juurde õppida ja lõpuks saada ka atesteeritud maakleriks.

Kes tahab kinnisvara endale soetada või müüa, üürida, rentida elamispinda või äriruumi, siis koolitusel omandatud teadmised kehtivatest seadustest tulevad eluliselt kasuks. Tegelikult puutub peaaegu iga inimene vähemalt korra elus kokku kinnisvaraga. Seega vastavad teadmised halba ei tee.

Kas kinnisvarasektor on atraktiivne valdkond, kus töötada?

Võib olla hetkel ta nii atraktiivne ei ole kuna ikkagi see sektor sai ju kõige rohkem kannatada majanduskriisis. Aga tuleb osata näha ka pilve taha. Majandus toimib tõusude ja mõõnadega. Ja kui natuke piiluda Skandinaavia maadesse siis seal on ehitusturg juba väikese hoo sisse saanud. Just nimelt ehituse aktiviseerumist ma Eestis lähiaastatel ootaksingi. Nii, et ees on huvitavad ajad.

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC