Kliendid räägivad: Alex Shcheperin

Kinnisvarakooli küsimustele vastab Raid & Ko maakler Alex Shcheperin.
Alex Shcheperin
Miks osalesid Kinnisvara ABC koolitusel?
Kinnisvara koolitusele sain Raid & Ko OÜ juhataja Andree Raidi ettepanekul. Kui aus olla, siis mina ise tahtsin minna kinnisvaraalasele koolitusele, kuna tundsin, et minu omi teadmisi kinnisvara valdkonnast ja oskusi oli üsna vähe.

Mis oli koolitusest kasu?
Koolitus oli minu arvates väga kasulik. Sain väga palju informatsiooni kinnisvara turul toimuvast protsessidest ja kinnisvaraturu regulatsioonist. Antud teadmised aitavad mul igapäevases töös orienteeruda absoluutselt kõigis olukordades.

Mis oli koolitusel kõige meeldejäävam?
Kõige meeldejäävam oli kahtlemata korraldajate poolt loodud õhkkond ja koolitus ise oli väga positiivsel lainel – see tähendab seda, et iga koolituse blokk ei olnud sugugi igav ega kuivalt dikteeritud, vaid antud ka mõne praktilise näitega. Tekkinud küsimustele antud vastused olid täpsed ja selged.

Mida koolitusel osaleja nüüd omandatud teadmistega peale hakkab?
Minu teada minu grupis vaid mõni üksik valis maakleritöö – mõned käisid enesearengu pärast, et täpsemalt teada, kuidas kinnisvara müüa või soetada tulevikus näiteks maja. Nagu ma mainisin saadud teadmised ja oskused aitavad mul rahulikult tööd teha – eelkõige ongi need teadmised baas ja eduka töö algus.

Ma kahtlen selles, et näiteks maaklerid ja eriti maaklerid, kes mingit koolitust ei ole läbinud saavad kvaliteetselt inimesi teenindada. Kokkuvõttes oleks mu arvamus selline, et iga maakler peab olema ametialase koolituse tunnistusega. Mõnikord maaklerid lihtsalt ei oska keerulises olukorras käituda ega probleeme lahendada.

Kas kinnisvarasektor on atraktiivne valdkond, kus töötada?
Pean töö kinnisvarasektoris väga tähtsaks ja atraktiivseks. Esiteks ärkabki kinnisvarasektor majanduse elluärkamisega. Kinnisvaramüük annavab nii palju adrenaliini ja hasarti, et igav kinnisvarasektoris ei ole.

Teine asi, et riik peaks reguleerima kinnisvarafirmade ja eramaaklerite tegevust, kuna tihti juhtub nii et just liba- ja eramaaklerid tekitavad peavalu suurematele firmadele oma ebakvaliteetsete teenustega.

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC