Kinnisvarajurist Evi Hindpere: Küttesüsteemi muutmine

Kui eelmisel korral kirjutasin täiendava küttesüsteemi lisamisest õhksoojuspumba näol, siis seekord kirjutan kohtulahendist, kus arutati küttesüsteemi muutmisega seonduvat.

Riigikohus on kohtuasjas nr 3-2-1-155-14 selgitanud, et elamu keskküttetorustik kuulub elamu kaasomanike kaasomandisse.

Korteriühistu liikmete ühiseks huviks võib olla ka elamu küttesüsteemi korrasolek ning kui korteriomanik rikub teiste korteriomanike õigusi, mis tulenevad korteriomandi mõtteliste osade majandamisest, siis on korteriühistul õigus esitada enda nimel hagi (täna hagita menetlus) korteriomanike rikutud õiguste kaitseks.

Eelkõige saab nõuda kaasomanikult, kes asja teiste kaasomanike nõusolekuta oluliselt muudab, endise olukorra taastamist.

Muuhulgas on Riigikohus selgitanud, et kui kaasomandis olevat asja on oluliselt muutnud asja omanike õiguseellased (nt eelmine korteriomanik), siis on teised kaasomanikud õigustatud nõudma endise olukorra taastamist ka õigusjärglaselt (praeguselt korteriomanikult).

Antud tekst on veidi mugandatud. Soovi korral leiad kohtuasja https://www.riigiteataja.ee/kohtulahendid/koik_menetlused.html

30.04.2024 Kinnisvara müügikoolitus