Rikkaks üüriäris: üüriraha ülekandega või sularahas?

Käsiraamatu “Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?” autor ja üürikoolituse lektor Tõnu Toompark annab nõu üüriäri teemadel.

Üüri sularahas vastuvõtmine annab üürileandjale võimaluse igakuiselt vähemalt ukse vahelt oma varale õrn pilk peale visata. See on võimalus saada kindlustunne, et üürnik on varaga käitunud heaperemehelikult ning sellele kahjustusi tekitamata.

Raha tasumine pangaülekandega on aga rohkem tänase päeva norm. See on ka märksa lihtsam ning odavam, sest ära jääb üürniku ja üürileandja kokkusaamine ning sellega seonduv korraldusprotsess.

Üüri sularahas kogumine ei tähenda automaatselt selle tuludeklaratsioonis deklareerimata jätmist. Kindlasti ei soovita üüritulu deklareerimata jätta.

Maksude mittetasumine võib end üürileandjale väga valusalt kätte maksta. Seda näiteks olukorras, kus üürileandjal tekivad üürnikuga probleemid ja viimane kas või kättemaksuks üürileandja maksuametile maksudest kõrvalehoidjana üles annab.

Siis tuleb üürileandjal tasuda maksmatajäänud tulumaks, aga ka trahv maksupettuse eest.

Lisa “Korter üürile – …” ostukorvi

Loe rohkem praktilisi nõuandeid, kuidas eluruumide üüriäris edukas olla käsiraamatust “Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?“, mille autorid on kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark ja jurist Evi Hindpere.

Kinnisvarakoolis järgmisena:

02.04.2024 Korteriühistu juhtimise ABC