Videokursus: Kinnisvarainvesteeringu finantsanalüüs

Siin lehel:
Üldinfo / Koolituse toimumise aeg / Koolituse programm / Õpiväljund/ Koolituse toimumise koht/ Koolituse maksumus/ Koolituse tellimine/ Koolitajast

Koolituse üldinfo

Koolituse sihtrühm

Koolitus „Kinnisvarainvesteeringu finantsanalüüs“ on suunatud:

 • kõikidele kinnisvarainvestoritele, kes plaanivad oma esimest ostu;
 • kõikidele kinnisvarainvestoritele, kes on juba ostnud oma esimese(d) kinnisvarainvesteeringu(d) ning soovivad teada, mida oma kinnisvaraga edasi teha ning kuidas osta järgmist, olla valmis võimalikeks riskistsenaariumiteks ja milliste teemade peale veel mõelda;
 • edasijõudnud kinnisvarainvestoritele, kes soovivad teada, kuidas maksimeerida tulu oma investeeringult
 • kõigile eraisikutele ja ettevõtetele, kel huvi kinnisvarasse investeerimise vastu;
 • kinnisvaramaakleritele, kes soovivad aru saada kinnisvarasse investeerimisest ning sel teemal mõtestatult kinnisvarainvestoritega rääkida ja eristuda konkurentidest suurema väärtuse pakkumise kaudu investoritele.

Koolituse eesmärk

Koolitus „Kinnisvarainvesteringu finantsanalüüs“ eesmärk on mõtestada kinnisvarainvesteeringu analüüsi protsessi, selleks et enda raha parimal viisil tööle panna ning investeeringus edukas olla. Kas oled alles mõtlemas oma esimese investeeringu peale või juba mitmeid tehinguid teinud, finantsanalüüs on iga eduka investeeringu möödapääsmatuks aluseks.

Koolitus annab

Videokoolitus käib läbi samm-sammult teekonna, mida enne ühe kinnisvarainvesteeringu ostmist läbida tuleks. Olgu tegemist ühe korteri ostuga, ärikinnisvara ostuga või kortermaja arendusega. Teekond selle analüüsimiseks läbib samu põhimõtteid.

Paljud investorid ei tee seda analüüsi läbi ning satuvad mingil hetkel raskustesse oma kinnisvaraga. On see siis põhjustatud kas majanduslanguse tulekust, üüriliste mitte leidmisest või võimetusest kinnisvara müüa, sest selle väärtus on allapoole laenujääki. Nende asjaolude kokkusattumine võib lõppeda suurema isikliku finantskatastroofiga mitmeks aastaks. Neid kõiki saab aga ennetada eelneva analüüsiga.

Koolituses tuuakse välja ka riskistsenaariumid, mille peale mõelda juba kinnisvara ostmisel. Kui finantsid on seatud selliselt, et see ka kõige hullema majanduskriisi välja kannatab, siis pole pidevalt muretsemiseks enam põhjust. Piisab aeg-ajalt oma investeeringu üle vaatamisest, et kas kõik endiselt toimib suurepäraselt või saab midagi teha selleks, et selle toimimist veelgi parandada. Ka selle mõtteprotsessi osas käime videokoolitusel läbi sammud, mille peale mõelda siis, kui kinnisvarainvesteering juba olemas on.

Samuti on koolitusel mõeldud nendele, kes soovivad oma rahast maksimaalset välja pigistada. Vaatame finantsidele otsa ka sellise pilguga, kust annab tootlust suurendada ning kuidas vältida raha niisama logelemist ning selle asemel see ikkagi enda jaoks parimal viisil tööle panna.

Kinnisvarainvesteeringut võib teha paljudel erinevatel viisidel. Võib osta endale ilma pikemalt mõtlemata korteri ja mõelda, et see on mitmekümne aasta pärast pensionisammas. See võib töötada, kui korteri ostu parameetritega juhtus õnneks minema. Piisavalt pika ajaperioodi peale parandab aeg ka väiksemad vead. Raha ei pruugi sel juhul parimal viisil töötada, aga pikapeale ollakse vähemasti võidus. Mida ei juhtu just iga investeeringuga. Selles mõttes on kinnisvara ilmselt parim viis ka sellisele tavainimesele investeerimiseks, kes üldse mitte arvutamisega tegeleda ei viitsi.

Aga võib ka investeerida teadlikult, et enda raha kiiremini kasvatada. See võib paista esmapilgul võhikule keeruline, kuid on üsna lihtne siis, kui on antud kätte õiged vahendid, kus polegi vaja raamatutäit tarkusi endale selgeks teha, et olulised numbrid kiirelt üle vaadata. Selleks ongi loodud antud videokursus, et teha keeruline lihtsalt kasutavaks. Kursuselt saab juba valmis tehtud tabelid, kuhu peab vaid teadma, milliseid parameetreid sisestada. Ja sellest, milliseid parameetreid sisestada, räägime oma videokoolitusel. Ei ole tarvis tudeerida keerulisi finantsanalüüsi raamatuid, selleks et kinnisvarainvesteering osta. Kõik oluline on lihtsas vormis kättesaadavaks tehtud, kus selgitatakse toimimispõhimõtteid ning antakse kätte valmis tööriistad, millega kiirelt ja lihtsalt oma investeeringut analüüsida.

See kursus sobib nii päris algajatele kui ka neile, kes juba on investeerinud kinnisvarasse nigng põhilisega juba tuttav. Me alustame algusest ja põhitõdedest ning liigume edasi ka selliste teemade juurde, millega tutvumine tuleb kasuks ka juba oma esimesed investeeringud ostnud investoril. See on terviklik lähenemine selle mõtteprotsessi osas algusest lõpuni, mida kinnisvarainvesteeringu osas läbi teha, ükskõik kas see on ostu hetkel või misiganes hetkel pärast ostu.

Sellel kursusel käsitletakse kõiki olulisemaid finantsnäitajaid, mida võite õppida keerulistest finantsanalüüsi õpikutest. Vahe on selles, et siin on lihtsas keeles välja toodud nende mõte ning kuidas neid päriselus kasutada. On lihtne aru saada ning hoiab kokku suurel hulgal aega.

Ja kui kursuse lõpuks on siiski tunne, et seda kõike juba teadsid, siis pole muret – kui mingil põhjusel kursusel pakutu ei vasta ootustele, siis kanname raha tagasi. Raha tagasi garantii kehtib 30 päeva pärast ostu sooritamist. Seega, osta muretult. Kaotada pole midagi, võita aga mõned teadmised, mis võivad säästa Sulle mõned kümned tuhanded või koguni sajad tuhanded. Otsusta ise.

Üks, mis on kindel – hea investeeringu aluseks on võimekus panna kokku finantsmudelit. Kui asi Excelis välja tuleb, siis on eeldusi, et see ka päriselus töötab. Kui Excelis välja ei tule, siis kohe kindlasti ei tööta.

Videokursusele lisaks on võimalus oma küsimused ka otse Ruta Arumäelt küsida. Iga videokursuse ostnule tuleb kaasa tasuta 15-minutiline konsultatsioon videokõne vormis.

Koolituse toimumise aeg

Koolitus on veebipõhine ja on üles ehitatud videotena loogilises järjelkorras analüüsiprotsessi algusest lõpuni. Igas videos on käsitletud üht teemalõiku. Koolitust võib läbida endale sobival ajal, kas kogu kursus järjest või lõikudena endale sobival ajal.

Koolituse programm

Koolitus on üles ehitatud videotena, milles on järgitud investori analüüsiprotsessi loogilist järjekorda samm-sammult. Igas videos on käsitletud üht teemalõiku. Koolitus on lihtsalt arusaadav ja praktiline ning päriselus lihtsalt kasutatav.

Kursus koosneb järgmistest moodulitest.

1. Miks analüüsida investeeringut enne ostu

 • Miks analüüsida investeeringut enne ostu
 • Investeeringu analüüsi protsessi ülevaade
 • Ärikinnisvara vs elukondlik kinnisvara

2. Investeerimisstrateegiad

 • Ost renditulu teenimiseks
 • Väärtuse lisamine
 • Oportunistlik strateegia
 • Kui palju on need strateegiad mõjutatud majanduse muutumistest

3. Tootluse suurendamine laenuga. Võimenduse mõju näide

 • Mis on võimendus?
 • Kuidas laen mõjutab investeeringu tootlust
 • Võimenduse riskid ja potentsiaalsed ohud
 • Ainult intressimaksega vs amortiseeruvad laenud
 • Kapitali kasvatamise võimalused

4. Põhilised investeeringu tulususe näitajad

 • Investeeringu tulususe näitajad – millised need on ning mida näitavad
 • Kuidas neid kasutada ning millised näitajad on hea investeeringu näitajad

5.Pane numbrid kokku – plaan investeeringuks, mis raha sisse toob

 • Investeeringu tootluse kalkulaator
 • kaasa Exceli fail, millega analüüsida

6. Kui palju maksta kinnisvarainvesteeringu eest?

7. Asukoht. Kuidas analüüsida erinevates linnades, piirkondades või riikides asuvaid kinnisvaraobjekte?

8. Renoveerimisprojektide arvutus

 • Investeeringu tootluse kalkulaator
 • kaasa Exceli fail, millega analüüsida

9. Kinnisvarainvesteeringu jälgimine ajas – mida vaadata?
10. Kinnisvarainvesteeringu finantseerimine

 • Eluaseme ostmiseks investeeringuks võimalikud laenud
 • Finantsnäitajad, mida laenuandjad vaatavad ja mida teha selleks, et laenu saada
 • Kuidas leida kapitali enda kinnisvarast

11. Riskid – millised need on ja kuidas neid maandada

Õpiväljund

 • Oskus analüüsida kinnisvarainvesteeringut
 • Teadmised ja nimekiri teemadest, mida kinnisvarainvesteeringuga seonduvalt läbi mõelda
 • Teadmised finantsnäitajatest, mida kinnisvarainvesteeringuga seoses teada tuleb ning kuidas neid kasutada
 • Valmis tehtud Exceli kalkulaator, mida lihtne analüüsimiseks kasutada
 • Teadmised, kuidas finantsiliselt enda kinnisvarainvesteering üles seada, et see parimal viisil töötaks ning oleks vastupidav ka muutuvates majandusoludes

Koolituse toimumise koht

Koolitus on veebipõhine ja osalejad saavad sel osaleda igalt poolt, kus on internet.

Kursust saab osta leheküljelt www.rutaarumae.com ja videod on saadaval samal leheküljel.

Kursuse ostmisel internetist saadetakse kursuse veebikeskkonda sisselogimiseks vajalikud andmed.

Koolituse maksumus

Koolituse maksumus on 134 eurot. Sellega kaasneb eluaegne ligipääs koolituse materjalidele internetikeskkonnas.

Lisaks kaasneb kursuse ostnutele boonusena tasuta 15-minutiline konsultatsioon videokõne vormis.

Kui kursus mingil põhjusel ootustele ei vasta, kehtib raha tagasi garantii 30 päeva jooksul ostust. Küsimusi esitamata.

Koolituse tellimine

Telli kursus siit, vajutades lingile:
http://www.rutaarumae.com

Koolitajast

Ruta Arumäe on teinud koolitusi kinnisvarasse investeerimise teemal koostöös Äripäeva Akadeemiaga, kus see sai osalejate positiivse vastukaja. Selle koolituse edasiarendus on nüüd saadaval videotena, et osalejad saaksid käia selle läbi omas tempos.

Ruta Arumäe on üle 15 aasta töötanud majandusanalüütikuna. Oskus majandust prognoosida ning finantsidest arusaamine on olnud peamiseks põhjuseks tema enda edukate investeeringute tegemisel kinnisvarasse. 2015. aastal loobus Ruta Arumäe palgatööst, et keskenduda täielikult enda kinnisvaraportfelli eksponentsiaalsele kasvatamisele. Tänaseks on ta osalenud neljas kortermaja arenduses ja osanik neist kolmes.

Olles läbi käinud nii suurimast majanduslangusest viimase sajandi jooksul ning ka suurimast tõusust, omades ka sel ajal üürikinnisvara, on Ruta Arumäel kogemused, kuidas oma investeeringutega toimida igasuguses majandussituatsioonis. Mis teeb selle koolituse unikaalseks, on Ruta Arumäe laialdane taust, omades praktilisi kogemusi kõigi investeerimisega kaasnevate kihtide osas – alates objekti finantsanalüüsist kuni majanduse laiema pildi analüüsimiseni ning oskuseni need teadmised unikaalsel viisil kokku kombineerida ja selekteerida neist olulisim essents, mida lihtsas vormis edastada. Lisaks tugevale teoreetilisele taustale, mis on omandatud majadusteaduse magistrikraadiga Tartu Ülikoolist, on tal ka praktiline kogemus nende teadmiste ellurakendamisel, mida jagada teistega. Ruta Arumäe on olnud ka õppejõud majandusteaduse teooria aines. Hetkel tegev peamiselt kinnisvarainvestorina ning ettevõtjana.