Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üle

Üldinfo / Programm / Õpiväljund / Toimumine ja maksumus / REGISTREERUMINE / Osalejad arvavad

Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üleKoolituse sihtrühm

Koolituse “Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üle” sihtrühm on:

• kohalikud omavalitsused ja teised riikliku järelevalve läbiviijad, kelle ülesandeks on ehitiste ja ehitamise ohutuse ja nõuetele vastavuse kontrollimine;
  • kinnisvaraarendajad;
  • kinnisasja omanikud jt.

Ehitusseadustik määrab kindlaks, kes ja millistel juhtudel teevad ehitamise, ehitise ja ehitise kasutamise üle järelevalvet. Seda, kuidas täpsemalt järelevalvet läbi viiakse, ehitusseadustik ei reguleeri.

Sõltuvalt sellest, kas järelevalve toimub ehitus- või kasutusloa andmise käigus või ehitise kasutamisel, tuleb järgida erinevaid seadusi.

Uus ehitusseadustik on vähendanud juhte, mil ehitisele tuleb taotleda ehitus- ja kasutusluba. Seetõttu on kohalikul omavalitsusel eelduslikult rohkem võimalusi tõhusamaks järelevalveks.

Riiklik järelevalve on vajalik selleks, et tagada ehitamise ja ehitise vastavus kehtestatud nõuetele ja tagada seeläbi ohutum elukeskkond.

Koolitus annab riikliku järelevalve tegemiseks vajalikke teadmisi. Muu hulgas saab teada:

• millal algatada järelevalvemenetlus ja millal mitte;
  • mida järelevalvemenetluses saab kontrollida;
  • kuidas õigesti ja tulemuslikult järelevalvemenetlust läbi viia;
  • millised võimalused on riikliku järelevalve läbiviijal rikkuja korrale kutsumiseks.

Koolituse toimumisajad ja maksumus

Järgmine koolitus “Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üle” toimub 26/09/2019 kell 10.00-15.30 (6 akadeemilist tundi).

10.00-11.30
  • Järelevalve eesmärk, objekt ja subjekt
  • Ülevaade ehitisele ja ehitamisele esitatavatest nõuetest
  • Järelevalve liigid
  • Järelevalve läbiviijad
  • Järelevalve pädevus ja ulatus
11.30-11.45 Vaheaeg
11.45-13.15
  • Järelevalve algatamine
  • Järelevalve läbiviimine (menetluse põhimõtted, korrakaitseseadus ja haldusmenetluse seadus, menetlusosalised, menetlustoimingud jms)
  • Riikliku järelevalve meetmed ja nende kohaldamine
13.15-14.00 Lõuna
14.00-15.30
  • Järelevalve lõpetamine ja tulemuse fikseerimine (rikkumise tuvastamine, otsuse tegemine ja põhjendamine)
  • Ettekirjutuse tegemine ja haldussunnivahendi kohaldamine
  • Ettekirjutuste vaidlustamine
jurist

• Koolitusel osalenu saab aru ja teab millal, kuidas ja miks algatatakse  järelvalvemenetlus.
  • Koolitusel osaleja teab  millised on erinevad järelevalve liigid.
  • Koolitusel osaleja on informeeritud erinevatest järelevalve meetoditest.
  • Koolitusel osaleja oskab vaidlustada talle tehtud ettekirjutust.

• Koolitus toimub Pärnu mnt 102, B-korpuse 3. korrusel Haja Autokooli ruumides.
  • Koolitusele saab tulla mugavalt ühistranspordiga (peatus Tallinn-Väike).
    Trammid 3 ja 4. Bussid 5, 36, 32, 20A, 20, 18, 14, 28.
  • Autoga tulijatele on Pärnu mnt 102 maja ees ja taga parkimine tasuta.
  • Rongiga tulijatele on peatus Kitseküla, sealt on jala koolituskohta 500 meetrit.

Koolitust ja raamatuid on võimalik osta erinevate pakettidena, kus raamatud on erilise soodustusega.

Sooduspakkumine 1

• Koolitus Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üle
  • Käsiraamat “Uus ehitusseadustik ja ehitamine. Praktilised näpunäited uue seaduse rakendamisel”
  • 139 €, hinnale lisandub käibemaks

Sooduspakkumine 2

• Koolitus Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üle
  • Käsiraamat “Planeerimisseadus ja selle rakendamine. Nõuanded ja praktilised näited”
  • 139 €, hinnale lisandub käibemaks

Sooduspakkumine 3

• 149 €, hinnale lisandub käibemaks

NB! Täiendavalt soovitame koolitusi:

Koolitus Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üle 129 €, hinnale lisandub käibemaks. Koolituse hind sisaldab õppematerjale ja kohvipause.

Kinnisvaraõiguse ABC (2018) 17 € (tavahind 17,99 €)Planeerimisseadus ja selle rakendamine 11 € (tavahind 11,99 €)Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus 17 € (tavahind 17,99 €)Uus ehitusseadustik ja ehitamine 11 € (tavahind 11,99 €)Kuidas müüa kinnisvara? 12 € (tavahind 12,99 €)Korter üürile... 13 € (tavahind 16,99 €)Kinnisvaramaakleri ABC 14 € (tavahind 16,99 €)Nõuanded koduostjale 13 € (tavahind 13,99 €)Pärimine 14 € (tavahind 16,99 €)Perekonnaõigus ja varasuhted 13 € (tavahind 14,99 €)Kinnisvara hindamine 74 € (tavahind 78,99 €)Tööleping ja töölepingu seadus 9 € (tavahind 9,99 €)

Julia Proškina (Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üle 01-2018):
“Pole midagi halba öelda. Lektor oli super ja kõik oli väga hästi organiseeritud. Suured tänud Martina Proosale. Sain väga palju head informatsiooni.”

Toomas Rebane (Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üle 04-2016):
“Asjalik koolitus. Tasemel lektor.”

Vaata ka teisi meie koolitustel osalejate arvamusi…

Kinnisvara ABC