Ehitusvaldkonna riigihangete hanke- ja rakenduspraktika

Üldinfo / Programm / Õpiväljund / Toimumine ja maksumus / REGISTREERUMINE

Koolituse “Ehitusvaldkonna riigihangete hanke- ja rakenduspraktika” sihtrühm on:

• kõik ettevõtted, kes osalevad pakkujana ehitustööde riigihangetel;
  • kõik avaliku sektori institutsioonid, kes osalevad riigihangetes ehitustööde hankijatena;
  • juristid, kes nõustavad ettevõtteid ja avalik-õiguslike institutsioone ehitushangete alastes küsimustes;
  • kõik inimesed, kelle tööülesanneteks on riigihangete korraldamine või nendel osalemine.

Ehituse riigihangete aastane maht Eestis on suurusjärgus 1 miljard eurot ja sellisena on riigihangete osakaal meie ehitusturul märkimisväärne. RHS-i ja selle tõlgenduspraktikaga kursis olek on hangetes edukaks osalemisel vajalik. Koolituse eesmärk on anda ülevaade aktuaalsetest teemadest ja küsimustest ehitusvaldkonna riigihangetes ning tõlgenduspraktikas.

Koolitus annab ülevaate riigihangete seaduse regulatsioonidest ja värskemast tõlgenduspraktikast ehituse riigihangetes. Käsitletakse aktuaalseid küsimusi ehitusvaldkonna riigihangetes ja hankepraktikas. Seal hulgas 01.01.2019 jõustunud RHS regulatsioone ning igapäevases hankepraktikas olulisi teemasid nagu hankest kõrvaldamine varasemate lepingute rikkumise tõttu, MTR kanne ja pädeva isiku kvalifikatsioon; alltöövõtja võimalusest sekkuda peatöövõtjale tehtavatesse maksetesse ja teise isiku kogemusele tuginemine. Käsitletakse uuemat VAKO ja kohtupraktikat.

Koolituse toimumise aeg

Koolitus “Ehitusvaldkonna riigihangete hanke- ja rakenduspraktika” toimub 24/10/2019 kell 10.00-15.30 (6 akadeemilist tundi).

10.00-11.30
  • Riigihanke alusdokumendid (RHAD)
  • Kvalifikatsioon
  • Hankest kõrvaldamine
  • MTR kanne ja pädeva isiku kvalifikatsioon
11.30-11.45 Vaheaeg
11.45-13.15
  • Teise isiku kogemusele-referentsidele tuginemine
  • Alltöövõtjad ja nende kontroll
  • Pakkumuse konfidentsiaalsus
  • Pakkumuse vastavus
13.15-14.00 Lõuna
14.00-15.30
  • Hankelepingu muutmine ja lõpetamine
  • Hangete vaidlustamine. VAKO menetluse õigusabikulud
  • Rahandusministeeriumi järelevalve
Advokaadibüroo Entsik & Partnerid vandeadvokaat

• Koolitusel osalenu tunneb ja oskab kasutada riigihanke alusdokumente.
  • Koolitusel osaleja teab mis puhul toimub hankest kõrvaldamine.
  • Koolitusel osaleja on teadlik võimalusest, et alltöövõtja saab sekkuda peatöövõtjale tehtavatesse maksetesse.
  • Koolitusel osaleja on informeeritud RHS olulisematest muudatustest ehitusvaldkonna riigihangetes.
  • Koolitusel osaleja on kursis aktuaalsete küsimustega ehitusvaldkonna riigihangete tõlgenduspraktikas

• Koolitus toimub Pärnu mnt 102, B-korpuse 3. korrusel Haja Autokooli ruumides.
  • Koolitusele saab tulla mugavalt ühistranspordiga (peatus Tallinn-Väike).
    Trammid 3 ja 4. Bussid 5, 36, 32, 20A, 20, 18, 14, 28.
  • Autoga tulijatele on Pärnu mnt 102 maja ees ja taga parkimine tasuta.
  • Rongiga tulijatele on peatus Kitseküla, sealt on jala koolituskohta 500 meetrit.

Koolituse maksumus 129 eurot, hinnale lisandub käibemaks. Koolituse hind sisaldab koolitusmaterjale ja kohvipausi.

Kinnisvaraõiguse ABC (2018) 18 € (tavahind 19,99 €)Planeerimisseadus ja selle rakendamine 18 € (tavahind 19,99 €)Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus 17 € (tavahind 17,99 €)Uus ehitusseadustik ja ehitamine 18 € (tavahind 18,99 €)Kuidas müüa kinnisvara? 13 € (tavahind 14,99 €)Korter üürile... 13 € (tavahind 16,99 €)Kinnisvaramaakleri ABC 14 € (tavahind 19,99 €)Nõuanded koduostjale 14 € (tavahind 16,99 €)Pärimine 14 € (tavahind 16,99 €)Perekonnaõigus ja varasuhted 13 € (tavahind 14,99 €)Kinnisvara hindamine 74 € (tavahind 78,99 €)Tööleping ja töölepingu seadus 9,99 € (tavahind 14,99 €)

Jaanus Luhaäär (Uus riigihangete seadus ja ehitustööde hanked 03-2018):
“Kõik oli väga tore ja hariv.”

Kinnisvara ABC