SOODNE!
Pärimine. Pärandaja, testament ja pärijad ehk mis saab peale surma?

21,99  16,99

Käsiraamat “Pärimine. Pärandaja, testament ja pärijad ehk mis saab peale surma?” on suunatud kõikidele, kel on soov enda vara kasutamise ja kasutajate üle otsustamiseks ajal, mil maine teekond on otsa saanud.

Samuti on käsiraamat hindamatu infoallikas inimestele, kes on pärimise protsessi keskel ja soovivad sellega seonduvad delikaatsed probleemid kiiresti ja õiglaselt lahendada.

Kategooria:

Toote kirjeldus

Pärimine. Pärandaja, testament ja pärijad ehk mis saab peale surma?

Raamatu eessõna

Pärimine on alati seotud kellegi surmaga. Elu lõppvaatuseks on alati surm. Elu jooksul kogutud vara ei saa sealpoolsusesse kaasa võtta keegi. Nii tekibki inimese surma korral küsimus, kes pärib kadunu maise vara ja millised tagajärjed pärimine endaga kaasa toob.

Tegemist on olulise küsimusega mitte ainult vara pärijale või pärijatele, vaid ka võimalikele võlausaldajatele. Tänapäeval on inimeste varad sageli koormatud kohustustega. Tegemist võib olla nii hüpoteegist ehk kinnispandist tulenevate kohustustega kui ka kinnisvara omamisega seonduvate kohustustega.

Iga inimene saab eluajal ise otsustada, kellele pärandvara pärast tema surma üle läheb. Selleks võib teha testamendi. Testamendi tegemine näitab üles isiku vastutustunnet, et ta ei jäta vara jagamist oma arvukate sugulaste õlule. Seejuures tuleb arvestada, et pärandvara üleminekuga lähevad pärijale üle ka pärandaja kohustused.

Pärandaja võib peale pärija määramise määrata eelpärija, asepärija või järelpärija, aga ka hüve ehk annakusaaja. Lisaks eeltoodule võib pärandaja teha konkreetsed korraldused pärandvara valitsemisel.

Kui aga inimene ei ole teinud korraldusi enda surma korraks, tuleb appi seadus. Seadusega määratakse seadusejärgne pärimisõigus ning kõik sellest tulenev.
Käesoleva käsiraamatu koostamise eesmärk on anda lugejale ülevaade pärimisõigusega seonduvatest õigussätetest.

Autor

• Evi HindpereKäsiraamatu koostaja on pikaajalise kogemusega jurist ja koolitaja Evi Hindpere.
  • Evi on Kinnisvarakooli juriidiliste loengute üks põhijõududest.
  • Evi Hindpere on järgmiste raamatute autor/kaasautor:
    • Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?“;
    • Kinnisvaramaakleri ABC. Praktilised soovitused ja nõuanded kinnisvaramaaklerile”;
    • Kinnisvaraõiguse ABC. Põhjalik ülevaade kinnisvaravaldkonda reguleerivatest õigusaktidest”.
  • Kinnisvarakooli juriidiliste teemade põhilise lektorina tegutsev Evi Hindpere on läbi aegade saanud koolitusel osalenutelt kõige kõrgemaid hinded.

Sisukord ja sissejuhatus

Transport

• Käsiraamatu transport tellija postiaadressile või Omaniva (Eesti Post) pakiautomaati Eesti piires TASUTA.
  • NB! Mitme Kinnisvarakooli raamatu ostmisel kehtib hinnasoodustus.

Lisa raamat “Pärimine” ostukorvi

Lugeja arvab

Ingvar AllekandIngvar Allekand, Domus Kinnisvara juhatuse liige, Eesti Kinnisvarafirmade Liidu juhatuse liige

Ma pole küll juriidilise kirjanduse fanaatik, kuid siiski süvenesin huviga Kinnisvarakooli poolt välja antud ning Evi Hindpere poolt kirjutatud raamatusse „Pärimine“.

See trükisoe materjal on heaks järjeks varasematele Kinnisvarakooli poolt üllitatud kinnisvaravaldkonda käsitlevatele raamatutele. Kui ma alguses eeldasin ees ootamas kasulikku lugemist algajatele maakleritele ning neile, kes valmistuvad kutseeksamiks, siis lugemisega edenedes mulje muutus.

Jah – see raamat on heaks õppematerjaliks kõigile kinnsvarakonsultantidele, sest teema on väga selgelt ja konkreetselt lahti kirjutatud. Ent veelgi suurema lugejaskonna võiksid moodustada need, keda pärimise teema isiklikult puudutab. Ehk siis eakamad, kellel on põhjust oma varalistes küsimustes pikemalt ette mõelda – tulevased pärandajad. Või hoopis nende järeltulijad, kellel on vaja perekonnaringis asjad selgeks rääkida – tulevased pärijad.

Õigusaktide, riigikohtu lahendite või juristidele mõeldud seadusetõlgenduste kõrval on see raamat meeldivalt maalähedane ning lihtsate näidetega illustreeritud. Seega meeldiv ja kasulik lugemine kõigile, kes soovivad end pärimisküsimustega kurssi viia või lihtsalt oma silmaringi avardada.

Lisa raamat “Pärimine” ostukorvi

Ostukorv

Nõuanded koduostjale. Praktilised nõuanded, kuidas leida unistuste kodu
Käsiraamat Korter üürile - närvesööv hobi või rikkuse allikas?

Käsiraamat Kinnisvaraõiguse ABC

Ühinenud Kinnisvarakonsultandid / UPC