Koolitus Ebaseaduslikud ehitised – seadustamine või lammutamine

Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üle

Üldinfo / Programm / Õpiväljund / Toimumine ja maksumus / REGISTREERUMINE / Osalejad arvavad

Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üleKoolituse sihtrühm

Koolituse “Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üle” sihtrühm on:

• kohalikud omavalitsused ja teised riikliku järelevalve läbiviijad, kelle ülesandeks on ehitiste ja ehitamise ohutuse ja nõuetele vastavuse kontrollimine;
  • kinnisvaraarendajad;
  • kinnisasja omanikud jt.

Ehitusseadustik määrab kindlaks, kes ja millistel juhtudel teevad ehitamise, ehitise ja ehitise kasutamise üle järelevalvet. Seda, kuidas täpsemalt järelevalvet läbi viiakse, ehitusseadustik ei reguleeri.

Sõltuvalt sellest, kas järelevalve toimub enne ehitus- või kasutusloa andmise käigus või ehitise kasutamisel, tuleb järgida erinevaid seadusi.

Uus ehitusseadustik on vähendanud juhte, mil ehitisele tuleb taotleda ehitus- ja kasutusluba. Seetõttu on kohalikul omavalitsusel eelduslikult rohkem võimalusi tõhusamaks järelevalveks.

Riiklik järelevalve on vajalik selleks, et tagada ehitamise ja ehitise vastavus kehtestatud nõuetele ja tagada seeläbi ohutum elukeskkond.

Koolitus annab riikliku järelevalve tegemiseks vajalikke teadmisi. Muu hulgas saab teada:

• millal algatada järelevalvemenetlus ja millal mitte;
  • mida järelevalvemenetluses saab kontrollida;
  • kuidas õigesti ja tulemuslikult järelevalvemenetlust läbi viia;
  • millised võimalused on riikliku järelevalve läbiviijal rikkuja korrale kutsumiseks.

10.00-11.30
  • Järelevalve eesmärk, objekt ja subjekt
  • Ülevaade ehitisele ja ehitamisele esitatavatest nõuetest
  • Järelevalve liigid
  • Järelevalve läbiviijad
  • Järelevalve pädevus ja ulatus
11.30-11.45 Vaheaeg
11.45-13.15
  • Järelevalve algatamine
  • Järelevalve läbiviimine (menetluse põhimõtted, korrakaitseseadus ja haldusmenetluse seadus, menetlusosalised, menetlustoimingud jms)
  • Riikliku järelevalve meetmed ja nende kohaldamine
13.15-14.00 Lõuna
14.00-15.30
  • Järelevalve lõpetamine ja tulemuse fikseerimine (rikkumise tuvastamine, otsuse tegemine ja põhjendamine)
  • Ettekirjutuse tegemine ja haldussunnivahendi kohaldamine
  • Ettekirjutuste vaidlustamine
Advokaadibüroo Teder Law jurist

• Koolitusel osalenu saab aru ja teab millal, kuidas ja miks algatatakse  järelvalvemenetlus.
  • Koolitusel osaleja teab  millised on erinevad järelevalve liigid.
  • Koolitusel osaleja on informeeritud erimevatest järelevalve meetoditest.
  • Koolitusel osaleja oskab vaidlustada talle tehtud ettekirjutust.

Koolituse toimumisajad ja maksumus

Järgmine koolitus “Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üle” toimub 30/11/2017 kell 10.00-15.30 (6 akadeemilist tundi). Koolitus toimub Tallinna kesklinnas, täpne toimumiskoht sõltub õpperühma suurusest.

Hind

Koolitus Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üle 99 €, hinnale lisandub käibemaks. Koolituse hind sisaldab õppematerjale ja kohvipause.

Koolitust ja raamatuid on võimalik osta erinevate pakettidena, kus raamatud on erilise soodustusega.

Sooduspakkumine 1

• Koolitus Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üle
  • Käsiraamat “Uus ehitusseadustik ja ehitamine. Praktilised näpunäited uue seaduse rakendamisel”
  • 114 €, hinnale lisandub käibemaks

Sooduspakkumine 2

• Koolitus Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üle
  • Käsiraamat “Planeerimisseadus ja selle rakendamine. Nõuanded ja praktilised näited”
  • 115 €, hinnale lisandub käibemaks

Sooduspakkumine 3

• 125 €, hinnale lisandub käibemaks

NB! Täiendavalt soovitame koolitusi:

• Kinnisvarakool OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Tellin koos koolitusega soodushinnaga käsiraamatud:
Planeerimisseadus ja selle rakendamine 18 € (tavahind 19,99 €)Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus 17 € (tavahind 17,99 €)Uus ehitusseadustik ja ehitamine 18 € (tavahind 18,99 €)Kuidas müüa kinnisvara? 13 € (tavahind 14,99 €)Korter üürile... 13 € (tavahind 16,99 €)Kinnisvaramaakleri ABC 14 € (tavahind 19,99 €)Nõuanded koduostjale 14 € (tavahind 16,99 €)Pärimine 14 € (tavahind 16,99 €)Perekonnaõigus ja varasuhted 13 € (tavahind 14,99 €)Kinnisvara hindamine 72 € (tavahind 74,99 €)Tööleping ja töölepingu seadus 13 € (tavahind 14,99 €)

Palun sisesta CAPTCHA : captcha

Toomas Rebane (Riiklik järelevalve ehitise ja ehitamise üle 04-2016):
“Asjalik koolitus. Tasemel lektor.”

Vaata ka teisi meie koolitustel osalejate arvamusi…

23.11.2017 Ebaseaduslikud ehitised – seadustamine või lammutamine