Koolitused kinnisvara omanikele

Haldusmenetlus ehitamisel ja planeerimisel

Üldinfo / Programm / Õpiväljund / Toimumine ja maksumus / REGISTREERUMINE

Haldusmenetlus ehitamisel ja planeerimiselEhitusseadustiku rakendamisel tuleb kohalikul omavalitsusel läbi viia mitmeid menetlusi, sh otsustada ehitus- ja kasutusloa andmine, keskkonnamõju hindamise algatamine, ehitus- ja kasutusloa kehtetuks tunnistamine jms.

Sellistel juhtudel tulenevad üldised menetluse reeglid haldusmenetluse seadusest, sest ehitusseadustik sätestab vaid mõned ehitusvaldkonnale omased juhised.

Koolituse “Haldusmenetlus ehitamisel ja planeerimisel” sihtrühm on:

• kohalikud omavalitsused ja teised riikliku järelevalve läbiviijad, kelle ülesandeks on ehitiste ja ehitamise ohutuse ja nõuetele vastavuse kontrollimine;
  • kinnisvaraarendajad;
  • kinnisasja omanikud jt.

Koolituse “Haldusmenetlus ehitamisel ja planeerimisel ” eesmärk on osalejatele tutvustada haldusmenetluse seaduse rakendamist ja koosmõju teistele seadustele.

Koolituse käigus saab teada:

• millised on kohaliku omavalitsuse ja muu haldusorgani kohustused menetluse läbiviimisel;
  • kuidas menetlust korrektselt läbi viia ja otsust vormistada.

Koolituse käigus käsitletakse muu hulgas seda, mida tuleb tähele panna planeeringute koostamise käigus planeeringu koostamiseks ja elluviimiseks halduslepingute sõlmimisel.

09.00-10.45
  • Planeerimise ja ehitamisega seotud menetlused
  • Menetluse põhimõtted
  • Haldusorgan, haldusorgani pädevus
  • Haldusakt ja menetlustoiming
10.45-11.00 Vaheaeg
11.00-12.45
  • Haldusmenetluse läbiviimine
  • Kaalutlusreeglid
  • Otsuse tegemine
12.45-13.00 Vaheaeg
13.00-14.45
  • Kohaliku omavalitsuse ülesannete üleandmise juhud ja võimalused, juurdepääsu tagamine
  • Haldusleping ja halduskoostöö planeeringu koostamisel ja elluviimisel
Advokaadibüroo Teder Law jurist

• Koolitusel osaleja teab ehitamise ja planeerimise seotud menetlusi.
  • Koolitusel osaleja saab aru kuidas haldusmenetlust läbiviiakse.
  • Koolitusel osaleja teab mis on haldusleping ja halduskoostöö.

Koolituse toimumisajad ja maksumus

Järgmine koolitus “Haldusmenetlus ehitamisel ja planeerimisel” toimub 15/02/2018 kell 09.00-14.45 (7 akadeemilist tundi). Koolitus toimub Tallinna kesklinnas, täpne toimumiskoht sõltub õpperühma suurusest.

Hind

Koolitus Haldusmenetlus ehitamisel ja planeerimisel 99 €, hinnale lisandub käibemaks. Koolituse hind sisaldab koolitusmaterjale ja kohvipausi.

Koolitust ja raamatuid on võimalik osta erinevate pakettidena, kus raamatud on erilise soodustusega.

Sooduspakkumine 1

• Koolitus Haldusmenetlus ehitamisel ja planeerimisel
  • Käsiraamat “Uus ehitusseadustik ja ehitamine. Praktilised näpunäited uue seaduse rakendamisel”
  • 114 €, hinnale lisandub käibemaks

Sooduspakkumine 2

• Koolitus Haldusmenetlus ehitamisel ja planeerimisel
  • Käsiraamat “Planeerimisseadus ja selle rakendamine. Nõuanded ja praktilised näited”
  • 115 €, hinnale lisandub käibemaks

Sooduspakkumine 3

• 125 €, hinnale lisandub käibemaks

NB! Täiendavalt soovitame koolitusi:

• Kinnisvarakool OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Tellin koos koolitusega soodushinnaga käsiraamatud:
Planeerimisseadus ja selle rakendamine 18 € (tavahind 19,99 €)Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus 17 € (tavahind 17,99 €)Uus ehitusseadustik ja ehitamine 18 € (tavahind 18,99 €)Kuidas müüa kinnisvara? 13 € (tavahind 14,99 €)Korter üürile... 13 € (tavahind 16,99 €)Kinnisvaramaakleri ABC 14 € (tavahind 19,99 €)Nõuanded koduostjale 14 € (tavahind 16,99 €)Pärimine 14 € (tavahind 16,99 €)Perekonnaõigus ja varasuhted 13 € (tavahind 14,99 €)Kinnisvara hindamine 72 € (tavahind 74,99 €)Tööleping ja töölepingu seadus 13 € (tavahind 14,99 €)

Palun sisesta CAPTCHA : captcha

Anonüümne (Haldusmenetlus ehitamisel ja planeerimisel 05-2017):
“Väga professionaalne, selge ja sorava jutuga koolitaja. Peale koolitust tundsin ennast jälle targemana, muidu vahel osadel koolitustel tuuakse välja põhiliselt vastuolud seadustes, aga alati ei räägita, kuidas toimida, ei anta lahendusi. Ja siis on tunne, et tulen koolituselt rumalamana ning veel rohkem segadusseaetuna kui sinna läksin.”

Piret Lai (Haldusmenetlus ehitamisel ja planeerimisel 05-2017):
“Meeldiv õhkkond, mille loomise peamiseks tingimuseks on intelligentsed inimesed. Üllatas asjatundlikkus, mille eelduseks on õige inimene kõnelemas asjast, mida ta tunneb sügavuti; mitte ainult spetsialist, vaid ka praktik. Viimane on äärmiselt oluline. Teoreetiliselt asja lahata suudab pea iga haritud ja arenenud inimene, kuidas teooria praktikas kasutatav on, teavad vaid kokkupuutunud. Julgen väita, et eelnev koos eluliste näidete, nagu kohtulahendite, esiletoomine eristab kõnealust koolitust suurest massist pakutavast, millest enamus kujutab endast lihtsalt mingi seaduse ühislugemist (nagu vanasti seitungi punanurgas ette loeti). Tänan. Minule isiklikult pakkus koolitus, mida ootasin – vaadet teiselt poolt, mis aitab vastase asemel partnerit näha.”

Anonüümne (Haldusmenetlus ehitamisel ja planeerimisel 02-2017):
“Oli väga konstruktiivne ja elav teemaarendus, lektor valdas materjali ja haaras kaasa mõtlema. Aega oleks võinud isegi rohkem olla, et praktilisi juhtumeid analüüsida-arutada.”

Anonüümne (Haldusmenetlus ehitamisel ja planeerimisel 02-2017):
“Martina on väga pädev!”

Anonüümne (Haldusmenetlus ehitamisel ja planeerimisel 12-2016):
“Väga huvitav koolitus oli, kohvipausid olid suureks abiks, et väike paus teha ja mitte päeva lõpuks väga ära väsida (tihtipeale koolitustel nii juhtub). Hästi korraldatud.”

20.11.2017 Lühiajaline üürimine – kas hobi või äri?